Музиката е път към всяко сърце, а музикантът е човек, изпълнен с огромна душа, която иска да споделя своята вътрешна красота. Певицата от гръцки произход Натаса Андреу идва да учи музика в България на 18-годишна възраст и за отрицателно време се влюбва в страната. До ден днешен тя пребивава тук и се развива в музикалната сфера. Тя обединява всички, които имат любов към музиката. С нейните майсторски работилници и класове тя буди желанието на хората за още и още.
Обича предизвикателствата и доказва това, като се изправя пред госпъл музиката от нулата. Първата ѝ среща с този жанр е в музикалната академия, а после се озовава в "София госпъл хор" под ръководството на диригента Гери Балевска. С времето толкова се свързва с тази музика и надгражда уменията си, че композиторът Михаил Йосифов я нарича "бялата Арета Франклин".
След успешните си уъркшопи сега Натаса се е заела да създаде по-голяма поредица, в която фокусът върху музиката ще бъде веднъж месечно в продължение на пет месеца. Какво ще съдържа тези музикални срещи и какво може да очакват участниците – чуйте в разговора с нея в звуковия файл.
"Shining Wind/Сияен вятър" е двуезична хайку антология, която събира 139 поети от 16 държави. Тя излиза на английски и български език и има международен характер. Антологията ще бъде представена на 29 април в Литературния клуб на Столична библиотека от 18.30 часа. "Англоезичното хайку в антологията е на членове от Британското хайку общество,..
Той е бил във всички големи телевизии, а сега всяка сутрин може да го чуете в ефира на Magic FM радио. Великолепното му чувство за хумор и вкусът му към хубавата музика са пословични . Мрази кахърни физиономии и има собствен подкаст от 7 години, който се казва "Разкошно". Вярваме, че тази среща ще ни промени в хубавия смисъл, защото искаме да..
Марк Твен е литературният псевдоним на Самюъл Лахорн Клемънс – американски писател, журналист и хуморист, автор на великите американски романи "Приключенията на Том Сойер" и "Приключенията на Хъкълбери Фин", роден на 30 ноември 1835 година. Смятан е за най-големия американски хуморист на своето време, а Уилям Фокнър го нарича "бащата на..
Тази вечер в Регионална библиотека "Дора Габе" в Добрич ще бъде представена книгата "Непътеводител за Италия от А до Я" на пътешественика Иван Кръстев. Изданието е втората книга на младия автор и включва лични впечатления от неговите пътувания в Италия, любопитни факти и полезни съвети. Пътешественикът Иван Кръстев и неговият "НЕпътеводител..
На 6 март министърът на културата Мариан Бачев отстрани арх. Петър Петров от поста директор на Националния институт за недвижимо културно наследство..
Новото българско кино, което приковава зрителите към екрана, провокира у заинтересованите от филмовия процес въпроси за това какви са ключовите аспекти на..
Видин очаква мащабен благотворителен концерт в подкрепа на детското отделение на местната болница. Събитието на 12 юни от 19 часа ще бъде придружено от..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg