Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Росалия представи видеото “F*cking Money Man”

Сингълът се състои от две части: “Milionària” и “Dio$ No$ Libre Del Dinero”

Снимка: Columbia Records


РОСАЛИЯ изненада феновете си с видео “F*cking Money Man” и 2 нови песни - "Milionària" и "Dio$ No$ Libre Del Dinero". Премиерата се състоя в канала на певицата в YouTube, а визуализацията обединява двете песни в един общ музикален проект. Латино дивата е лирическата героиня във “F*cking Money Man”, която разказва за отношението на обществото към парите и тяхното приложение в съвременния ни свят. Режисьор на видеото е Барбара Фаре, която заедно с Росалия разработва концептуалните визуализации в проекта, които представят испанската сензация като участник в телевизионно шоу ("Milionària"). При втората концепция певицата е в центъра на огнен кръг и сред купища пари, които накрая губят смисъла си, след като са те завладяли ("Dio$ No$ Libre Del Dinero"). "Един ден мечтаеш да станеш милионер, а на следващия - искаш да изгориш всичко до основи", казва талантливата певица  Росалия е неудържима по пътя си към най-големите върхове на световната музикална сцена през тази година. Тя привлече вниманието на световната публика и медии с неподражаемия си стил, смесващ класическо фламенко, електронен бийт и ърбан ритми. Песните “Milionària” и “Dio$ No$ Libre Del Dinero”, идват след успешните сингли на Росалия от началото на 2019-та - “Aute Cuture” и “Con Altura” с J Balvin. Тя участва и в новия сингъл на James Blake -“Barefoot in the Park”. В края на миналата година, Росалия издаде втория си студиен албум, озаглавен „EL MAL QUERER“, който получи възторжени отзиви от публиката и музикалната критика.  През последните месеци Росалия изгря на кориците на Fader и испанското издание на списание Vogue.

Кориците на Fader и Vogue

На последната церемония, Росалия получи шест номинации Грами за латино музика, от които спечели две за „Най-добра алтернативна песен“ и „Най-добро ърбан-фюжън изпълнение“.   2019-та година започна повече от успешно за певицата със специалните материали за нея в списания като Rolling Stone (Year in Music) и Billboard (2019 Preview), дебют на сцената на емблематичния фестивал Коачела на 12-ти и 19-ти април и участие в новия филм на големия режисьор Педро Алмодовар – "Долор и Глория“ – в който си партнира с носителката на Оскар, Пенелопе Крус.
В края на март т.г. Росалия стартира първото си турне в САЩ - El Mal Querer Tour – със зашеметяващ визуален пърформанс по време на концертите си. Билетите за повечето дати бяха разпродадени в рамките на един час. Росалия е част от програмата на редица летни фестивали на Стария континент, сред които Primavera Sound (Испания), NOS Primavera Sound (Португалия) и Roskilde (Дания) ; на 04-ти септември певицата ще излезе на сцената и на популярния фестивал Lollapalooza в Чикаго, САЩ.  

Вижте видеото “F*cking Money Man” тук .


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Родопският певец Фидан Меров с нова авторска песен

Младият родопски изпълнител и солист на Фолклорен ансамбъл „Родопа“ – Смолян, Фидан Меров, представи своята нова авторска песен „Тодор си конче йездеше“. Това е поредната му творба, вдъхновена от красотата на Родопите и живата традиция на родопската песен. „Това е новата ми авторска песен, която направих преди около година и половина, но сега дойде..

публикувано на 27.09.25 в 16:55

15 фолклорни групи се включиха в онлайн предизвикателството „Да запеем заедно“ на Дарина Славчева Славова

Тракийската певица и преподавател Дарина Славчева Славова продължава своята мисия да съхранява и популяризира българската народна песен. Само преди месец тя отправи поредното си онлайн предизвикателство „Да запеем заедно“, което този път беше насочено към певческите фолклорни групи в страната. „В предизвикателството се включиха 15 групи от различни..

публикувано на 27.09.25 в 16:10

Кръстникът на „Мистериите на Хухла“ за пътя от импровизацията до традицията

През почивните дни ивайловградското село Хухла отново стана сцена на фестивала „Мистериите на Хухла“, който се проведе за 27-и път. Двигател на инициативата е писателят и журналист Иван Бунков – родом от селото, а кръстник на фестивала е неговият приятел Пламен Димитров от издателство „Пламар“. „Случайно станах кръстник на фестивала, но Хухла ми е..

публикувано на 24.09.25 в 15:02
Четири поколения наследници се събраха на панихидата за отец Георги Стоянов

Когато си потомък на герой е важно, заставайки до гроба му да не се срамуваш и да си добър човек

Понякога един човек остава в историята на семейството не просто като роднина, а като институция. Такъв беше дядо поп Георги – не като личност от плът и кръв, а като символ. „То се говори за него с няккав признателност, с много уважение, с голяма почит“, като памет, вкоренена дълбоко в поколенията. Така започва „пътуването в спомените си“..

публикувано на 23.09.25 в 17:52

Балкански студентски пленер в Момчилград в памет на арх. Станислав Луков

От 22 до 28 септември в град Момчилград ще се проведе Петият Балкански студентски архитектурен пленер в памет на арх. Станислав Луков, който е вдъхновител на събитието. Инициативата ще се състои за първи път в България, като 12 студенти ще предлагат архитектурни идеи за Тракийското светилище в село Татул - национален паметник на културата с..

публикувано на 22.09.25 в 13:31

Откупени са повечето дървени произведения в помощ на недоносените бебета в Смолян

За ден и половина 6 780  лева събра изложбата на Руско Кюлханов, който подреди свои дървени произведения на изкуството в НЧ "Светлина 1925" в Момчиловци. Поне 70 % от артикулите са изкупени, каза за радио Кърджали авторът. Парите са събрани от откупки и дарения, а средствата са за  Неонатологията към многопрофилната болница в Смолян...

публикувано на 22.09.25 в 13:01

Красимир Премянов: Паметта за избитите тракийски жени и деца е урок за бъдещето на България

Традиционният Национален тракийски женски събор-поклонение в памет на 42 жени и деца от село Манастир, убити след гоненията през 1913 година, се проведе в крумовградското село Аврен в събота. Събитието, което съчетава възпоменание и празник, събира потомци на тракийски българи от цялата страна. Организатори са Съюзът на тракийските..

публикувано на 20.09.25 в 22:21