Днес над източната половина от страната, а по-късно през деня и в планинските райони от Западна България, ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност. Ще има валежи, придружени с гръмотевици и временно усилване на вятъра, възможни са и градушки. Със слаб до умерен северозападен, в източната половина от страната североизточен вятър ще проникне по-хладен въздух. Максималните температури ще бъдат в широки граници - от 25° в североизточните райони до 35° в югозападните. В Кърджали - около 30°, Хасково 32°, Смолян 23°.
Над Беломорието ще преобладава слънчево време в следобедните часове се очакват краткотрайни превалявания придружени с гръмотевици. Ще духа юг-югозападен вятър. Температурата в Александруполис и Комотини 31°, Ксанти 30°, Кавала 29°.
Температурата на морската вода в Бяло море е 25° при Александруполис, 26° при Керамоти до 28° при Кавала.
Над Черноморието облачността ще се увеличи, по-късно през деня и над южното крайбрежие и ще има валежи, на места с гръмотевици. Ще духа до умерен север-североизточен вятър. Максималните температури ще са между 26° и 28°. Температурата на морската вода е 26°-27°. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.
Харесайте страницата на Радио Кърджали във Facebook.
Студеното време не успя да спре ентусиазираните туристи, които в съботния ден се потопиха в магията на Източните Родопи, пътувайки с влака "Родопската гъсеница". Това е първата организирана група, дошла по тази линия с туристическа агенция от Шумен, включваща посетители от Шумен, Варна и региона. Пътешествениците останаха впечатлени от живописния..
Силна снежна буря, обхванала днес Истанбул, парализира въздушния трафик в най-големия турски град и доведе до отмяната, забавянето или пренасрочването на стотици полети на летищата „Истанбул“ и „Сабиха Гьокчен“, съобщи турската новинарска агенция ИЛКХА. Според прогнозите се очаква на места в района да се натрупа до 40 см снежна покривка. В отговор на..
Все още, обаче е неясно развитието на трусовете. Някои жители се върнаха, въпреки риска от земетресения. В последното денонощие трусовете на Санторини не надвишават 4-та степен по Рихтер, съобщава екипът от специалисти, който следи сеизмичната активност. Намален е броят на земетресенията, но все още не могат да се дадат прогнози за бъдещото..
Откритият и покритият плувни басейни в комплекс "Арпезос" ще бъдат дадени заедно на концесия за срок от 35 години. Това гласуваха общинските съветници, като промениха и актуализираха плана за действие на общинските концесии в община Кърджали за 2021-2027. Пред репортера Галина Кючукова кметът Ерол Мюмюн съобщи, че вече има проявен инвеститорски интерес..
Властите приканват да се избягва пътуване, поради заледени пътища. Продължава влиянието на циклона Корал, който доведе до рязко понижаване на температурите, като на много места те са под нулата. В северната част на страната има снеговалеж дори и в районите с ниска надморска височина. На места има сняг до брега на морето. Днес и утре са..
От днес до 20 март ще се извърши предислоциране на участниците в учението на НАТО „Steadfast Dart-2025“ - от районите, в които се проведе учението, до постоянните райони на разполагане на участващите военни формирования. Придвижването на личния състав и военната техника ще се извършва по републиканската пътна и железопътна инфраструктура на България от..
Днес е Месопустна Задушница е един от трите съботни дни в православния календар, отредени за всеобщ помен на починалите. Нарича се така, защото предшества Великия пост. В храмовете на Задушница се отслужва заупокойна литургия и обща панихида. На Задушница се посещават гробовете. Носи се варено жито, хляб, вино, и вода. Малък дар, най-често храна, се..
Кърджали 6600
бул. България 74
036 122 478