Трима вече са изписани. Вчера беше изписан първия пациент от МБАЛ „Д-р А. Дафовски“, днес са изписани 2-ма от болницата в Ардино. И тримата са с отрицателни проби. На тези трима човека им предстои 28 дни болничен, съгласно разпоредбите на Националния оперативен щаб, според който те също трябва да спазват карантинните изисквания и ще им бъдат извършвани проверки. В Интензивно отделение за съжаление имаме един наш съгражданин. Това е 71-годишният мъж от Рани лист, който постъпи с инсулт в болницата. Искрено се молим да преодолее този момент, защото при него болестта явно се развива с цялата си сила.
В момента активната бройка, т.е. тези които продължават да са под карантина са 650 лица. Този брой може би не е максимално точният, тъй като това е динамичен процес и е възможно някои лица да са отпаднали, други да са прибавени.
От тях 15 са за нарушение на мерките за карантина, 5 са за нарушаване на мерките за извънредното положение, например разходка в парка. В този аспект полицията първо предупреждава, но при драстични нарушения се образува досъдебно производство.
Това обаче не означава 90 лица, тъй като на хората с доказана положителна проба с коронавирус, периодично се взимат нови проби. Днес са изпратени 3 проби. Двете са взети в Кърджали, а третата е взета на кърджалиец, който в момента е в Стара Загора.
Тествани са част от медиците, които се грижат за заразените, предстои да бъдат тествани и още от медицинските лица. Но един такъв тест показва дали лицето е носител на коронавирус в момента, само след няколко часа картинката може да се промени. Разбира се, трябва да се тестват медицинските лица и съм призовал и шефовете на ЦСМП и на болницата да извършват такива тестове.
Има тестван служител на МВР днес, чакаме пробата. Ст. комисар Атанас Илков ме информира, че всяка сутрин се измерва температурата на служителите на МВР. Те разполагат с медицински работник, който следи състоянието им и при най-малката индикация се реагира.
Комисията за защита на конкуренцията (КЗК) започна секторни анализи на българската икономика във връзка с подготовката за въвеждането на еврото. Това съобщи председателят на КЗК доц. Росен Карадимов по време на Годишната среща на местните власти, организирана от Националното сдружение на общините в Република България. Първите два сектора, които са..
100% от бързите влакове вече се обслужват от локомотивите Siemens Smartron. Това е поредна важна крачка към постигането на съвременен и екологичен железопътен транспорт. Това каза заместник министър-председателят и министър на транспорта и съобщенията Гроздан Караджов, който въведе днес в експлоатация три нови електрически локомотива Siemens Smartron...
Правителството изпълнява ангажимента си за правилното и навременно планиране и управление на водните ресурси. В следващите две години по Стратегическия план предстои приобщаването на близо милион декара земи за напояване, а по програмата с финансиране от държавния бюджет през следващите години площите ще достигнат до 2, 400 млн. дка. Това е много ясен..
Община Смолян разширява обхвата на „Синята зона“ за платено паркиране, като запазва досегашната цена от 1 лев на час. Това съобщи заместник-кметът Марин Захариев в интервю за Радио Кърджали. „По-скоро въвеждаме зона, която вече е работила. Ние на два етапа въведохме „Синята зона“ в предишните години. Вторият етап беше обжалван заради недостатъчно..
Eвропейската комисия предложи нов регламент, с който да защити фермерите в ЕС от потенциални негативни последствия от търговското споразумение с Меркосур. Предложението идва в контекста на засилващата се тревога, че вносът на евтини земеделски продукти от Южна Америка може да дестабилизира европейските пазари и доходите на..
На четири пъти днес и утре ще бъде спряно движението по магистрала Тракия в софийска област. Това се налага заради интензивния трафик, съобщиха от АПИ. В 12 ч., 14 ч., 16 ч. и 18 ч., за около 30-45 минути ще се спира изцяло движението на всички превозни средства, пътуващи от Пловдив към София. През това време в платното за..
От днес ще се налагат глоби на търговци, които не са обозначили на етикет цените на стоките и услугите в левове и в евро. Те трябва да бъдат изписани с еднакъв шрифт, размер и цвят, за да не се въвеждат потребителите в заблуждение. Касовите бележки също трябва да показват двойно обозначение - в левове и евро. При неспазване глобата е в размер от..
Кърджали 6600
бул. България 74
036 122 478