Какво е радиото за един млад колега, журналист, който едва от година е в редакцията на радио Христо Ботев. Какво й се струва трудно, какво пък, обратно, я вдъхновява. Кое е предизвикателството да работи в условията на КОВИД-19. Нека да чуем Стефани Ангелова, докторант към Софийския университет. Тя е стажант репортер в програма Христо Ботев".
Стефани Ангелова за силата на радиото:
"Силата на радиото е в гласа и в думите. Защото, за разлика от другите медии, от телевизията, където има и картина, то разполага само с думи. И затова е много важно какво ще кажеш, как ще го кажеш и според мен трябва да накараш слушателя да те слуша с интерес, което е много трудно. Радиото е една от малките медии, които дават достоверна и обективна информация, за всичко, което се случва. Разбира се, визирам Българското национално радио.
РАДИОТО И ПРЕДИЗВИКАТЕЛСТВОТО КОВИД-19
"Според мен предизвикателството е да издържим на всичко това, което се случва, защото забелязвам, че цари лек хаос. Хората са много объркани, сменят се заповед след заповед, постоянно се въвеждат нови мерки. Информация бълва от всички страни, изобщо всеки се оказва специалист в един момент. Затова според мен предизвикателството е да отсееш и намериш точната информация, за да я предадеш на хората. Защото, в крайна сметка, това е мисията на радиото да даде една наистина сигурна и достоверна информация".
Чуйте разговора на Радка Петкова със Стефани Ангелова от радио Христо Ботев.
"Напълно равностоен мач - и двата отбора имаха положения, нормално домакините да имат малко повече създадени опасности пред нашата врата, но с оглед на домакинството, с оглед на това, че не е случаен отбор, за мен резултатът 1:0 е приемлив. Турнирен резултат. Много отбори отиват за такъв резултат. Даже биха се радвали." Така спортният..
Ремонтът в Професионалната гимназия по електротехника и електроника в Кърджали ще завърши най-вероятно до края на календарната година. И на този 15 септември учениците в Електрониката ще започнат учебни занятия в сградите на други три образователни институции, но по думите и на инвеститори, и на строители сградата на училището и на общежитието ще..
Ферудун Йълмаз e ректор на Университета „Улудаг“ в град Бурса и председател на УС на Турската радио-телевизионна корпорация (ТРТ). Той е р оден в Кърджалийско и през 1978 г. със семейството си се изселва в Бурса по силата на междудържавна спогодба. Детството му в България оставя трайни спомени – от игрите край река Върбица до ученическите години в..
Доброволчеството няма почивен ден, нито отпуск . Пример за това е любителят на каузи Кристина Патева, която подкрепа редица местни инициативи за съживяване живота на село. Тя е от село Баните. “ Посещавам често малки населени места - села и махали, разговарям с хората в тях и от разходки в планината, посещенията прерастнаха в каузи” ,..
В средновековния храм „Св. Йоан Предтеча“ в Кърджали тази вечер ще бъде отслужена Вечерня с опело на света Богородица и лития с плащаницата на Св. Богородица / от 19:00 ч./ . Така ще се положи началото на богослуженията по повод големия християнски празник Успение на пресвета Богородица . На 15 август Православната църква и..
Около 30 души са заявили до този момент участие в 12-тото преплуване на язовир "Кърджали". Над 20 са възрастните плувци, които ще плуват 5000 метра. Отделно са децата, които ще се включат на по-къса дистанция. Записванията нямат краен срок, те ще продължат до самия старт на проявата, която е тази събота, 16 август, в залива Енчец. Това съобщи за Радио..
С нови директори след спечелени конкурси са шест училища и два образователни центъра в област Кърджали. Всички вече са встъпили в длъжност. Други три институции, за които също бяха обявени конкурси, останаха с досегашните си ръководители, тъй като кандидатите за не са издържали писмения изпит. Това съобщи за Радио Кърджали началникът на..
Кърджали 6600
бул. България 74
036 122 478