На 24 май (Неделя) Байрам намаз в Кърджали ще се кланя в парка , заради социалната дистанция от 1,5м. Това заяви Районният мюфтия Бейхан Мехмед:
"Предвиждаме с кмета Хасан Азис да отслужим Байрам намаз в парка, където има игрище, тъй като джамията и в нормални времена не побираше вярващите мюсюлмани. На Байрам намаз идват около 1200 души, а с тази социална дистанция, която трябва да спазваме, вярващите да застанат на 1,5м един от друг, няма как джамията и двора да ни побере."
В Широка лъка бе въведен режим на водата, след като местните жители започнаха масово да оставят чешмите си да текат, за да предотвратят замръзване на крановете. В резултат на това значителна част от водоизточника на селото е била източена, а и без това намалелият дебит заради замръзването на реката е довел до сериозен недостиг. Според кмета на селото..
На 1 март Ивайловград ще отбележи Кукеровден. В квартал "Лъджа", където се събира местната кукерска група, подготовката е в разгара си. Както всяка година, обичаят ще бъде честван около празника Сирни Заговезни. Традиционният ритуал съчетава вековни обреди, маскарадни игри и добри пожелания за здраве и берекет. Ръководителят на кукерската група Иван..
Два автобуса със симпатизанти на „Възраждане“, от Хасково и Димитровград са били спрени и проверени от полицията в събота вечерта след протеста в София, при който се стигна до безредици пред сградата на Европейската комисия. Това обявиха на пресконференция от партията. Депутатът от Хасковска област Георги Георгиев обясни, че за разлика от други..
По случай националния празник 3 март, в Регионалния исторически музей "Стою Шишков" в Смолян, ще гостува изложбата "Боевете край Стара Загора през лятото на 1877 година". В експозицията са включени снимки, документи, медали, оръжия на български опълченци, участвали в Руско-турската освободителна война. Акцентът е поставен върху защитата на Самарското..
Занятия по проблемите за вредата от наркотиците, електронните цигари и т.нар. вейпове, както и демонстрации на техники за защита се проведоха с около 100 ученици от средните училища „Васил Левски“ в Крумовград и „Отец Паисий“ в Кирково. Инспекторът от Детска педагогическа стая в РУ-Крумовград Александър Славов запозна детайлно децата и присъстващите..
Малко над 27 хиляди лева събра благотворителният концерт на Средно училище „Йордан Йовков“ в Кърджали. Това съобщи в ефира на Радио Кърджали директорът Людмила Чаушева. "Много добри хора прегърнаха нашата кауза. Любители на волейболни клубове в неделя, на 23 февруари направиха благотворителни мачове, от които се събра сума над 4000 лв. Тя е по..
В Кърджали продължава разпитът на 30 свидетели по делото за загинало при катастрофа дете на международния път за Гърция. Катастрофата стана през 2019 г. Един от шофьорите беше бившият председател на ДПС Лютви Местан. Той е обвиняем заедно с другия шофьор - бащата на загиналото 6-месечно бебе. На днешното заседание се очакват показанията на 15..
Кърджали 6600
бул. България 74
036 122 478