Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Волейболна "Арда" тръгва в Суперлигата с обновен състав

| обновено на 14.10.20 в 12:07

От 15 до 17 октомври в Добрич ще се проведе турнир, където ще се направи разпределението в групите за предстоящото първенство на Суперлигата. Волейболна "Арда" заминава с млад отбор. Треньорът Иван Халачев се надява момчетата да се представят добре. Какви са опасенията му за началото на новото първенство, чуйте в звуковия файл:

Иван Халачев: В Добрич започва единият от предварителните 4 турнира за попълване на първа и втора осмица във волейболната Суперлига. Мъжкият отбор на Волейболен клуб "Арда" ще се състезава срещу Добруджа 07 (Добрич), Пирин (Разлог) и Берое 2016 (Стара Загора). Мачовете ще се играят на 15, 16 и 17 октомври. Турнирите на другите три четворка са в Монтана, в Пазарджик и в Бургас.

На практика "Арда" е с нов състав, млади момчета от нашата школа. Надяваме се да се представят добре и най-вече да израстват и да се развиват. Знаете, че имама ограничения и в бюджета, и в базата. Силно се надяваме тези дни да започне и да приключи бързо ремонтът на спортната зала, за да може да домакинстваме в Кърджали.

Ако нямаме зала, която да отговаря на условията, ще се наложи да търсим варианти да играем домакинските мачове в друг град.

Очаква се първенството да започне в края на октомври, но единият от четирите турнира, този в Монтана, бе отложен със седмица заради епидемията. Това ще заваби старта на Суперлигата.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Всички пътища в Смолянска област са проходими, времето се подобрява

Снеговалеж е имало в нощните часове по високите части на Смолянска област, но снежната покривка вече се е стопила и не създава проблеми за движението. В района на Доспат също е имало слаби превалявания, които обаче не са оказали съществено влияние върху пътната обстановка. От Областното пътно управление съобщават, че всички пътища в региона са..

публикувано на 26.05.25 в 11:59

40 абитуриенти в СУ "Васил Левски" в Ардино поемат по пътя на живота

СУ „Васил Левски“ в Ардино изпрати своите абитуриенти от Випуск 2025 навръх 24 май – Деня на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност.  Общо 40 дванайсетокласници дефилираха тържествено пред погледите на своите учители, съученици, родители, жители и гости на града. Централните улици на..

публикувано на 25.05.25 в 09:23

В "Йордан Йовков" изпратиха 51 абитуриенти

През арка от цветя и книги преминаха 51 абитуриенти от СУ "Йордан Йовков" в Кърджали в последния си училищен 24 май. На тържеството за празника на буквите, словото и знанието зрелостниците получиха грамота и специална значка "Горд йовковец". Над 100 ученици от всеки един от класовете, класирали се на призови места в олимпиади, конкурси, състезания,..

публикувано на 25.05.25 в 09:17

Незрящите в Ардино преизбраха своя председател

Териториалната организация на слепите в Ардино проведе редовното си общо годишно отчетно-изборно събрание, на което бяха отчетени дейностите от последните пет години и избрани нови органи на управление за следващия мандат. Гости на събитието бяха Марияна Харитева, сътрудник на Регионалната организация на слепите в Кърджали, и Гюнер Мюмюн, председател на..

публикувано на 23.05.25 в 17:35

Изявени дейци на науката и културата бяха отличени с Почетния знак на президента

Изявени дейци на науката и културата и общественици бяха отличени от президента Румен Радев с Почетния знак на държавния глава. Сред тях е Божана Димитрова, обичан радиоводещ, част от основателите на програма "Хоризонт" на Българското национално радио и създател на емблематичното предаване "Разговор с вас", отличена за принос в утвърждаването на..

публикувано на 23.05.25 в 14:39

Иновация в детската терапия – откриха сензорна зала в Кърджали

В Центъра за комплексно обслужване на деца в град Кърджали беше открита иновативна сензорна зала . Тя предоставя специализирана терапевтична среда за деца с различни специфични нужди, включително деца с аутизъм, хиперактивност, синдром на Даун, церебрална парализа, сензорни и емоционални затруднения.  Директорът на Центъра д-р Йорданка..

публикувано на 22.05.25 в 16:05

Летният градски лагер на ОДК стартира на 4 юни

Традиционният летен градски лагер , който Общински детски комплекс организира за 13 –та поредна година, ще стартира на 4-ти юни.   Ваканционната програма ще продължи до 9 юли, като децата са разделени в две смени. Първата – от 4-ти до 19-ти юни включва деца, които посещават редовните форми на ОДК-а.   Втората смяна ще бъде в дните..

публикувано на 21.05.25 в 13:53