Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Багдасаров: БСП ще продължи преговорите с ИТН, но ще отстоява основните си приоритетни политики


БСП ще продължи преговорите с "Има такъв народ" за подкрепа за правителство, като ще отстоява приоритетните за партията политики. Социалистите биха подкрепили в пленарната зала първата политическа сила, но при яснота на имената на министрите в бъдещия кабинет. Това реши Националният съвет на БСП, който се състоя на 25 юли, неделя. От партията са откроили основни приоритети от които не биха отстъпили в преговорите. Кои са те? Областният лидер на БСП в Кърджали Милко Багдасаров коментира в ефира на Радио Кърджали: 
„Социалната политика която включва борбата с неравенството с бедността увеличаване на доходите най-вече, като прибавим тука и политиката за младите и за работещите хора за увеличаване на техните доходи. Вторият приоритет, който постави БСП в този разговор е здравеопазването - реформа в здравеопазването, която да гарантира достъпно и качествено здравеопазване и изпълнение на конституционното условие за достъп до безплатно здравеопазване на българските граждани. Това са основни приоритети, естествено, тук прибавяме и борбата с корупцията и качествена съдебна реформа, която съдебна реформа е условие, което всички политически субекти в с момента в Народното събрание извеждат на преден план". 
Милко Багдасаров каза още, че от БСП не приемат за правилни две теми - либералния модел на управление и оттеглянето на държавата и приватизацията на ББР. 
По въпроса за членството на Република Северна Македонив в ЕС, Багдасаров коментира: 
"Ние сме категорични, че сме „За“ РСМ да бъде член на ЕС, но препотвърждаваме и нашата позиция, че това не трябва да става за сметка на българския национален интерес и за сметка на българската история“. 
В звуковия файл може да чуете целия разговор, където Милко Багдасаров говори дали е възмобно ДПС да даде изцяло подкрепа за кабинет на ИТН,  и изобщо как гледа на едно подобно участие на ДПС във властта. И още: Към формиране на кабинет ли отиваме или към предсрочни избори? Колко ще живее един кабинет на ИТН - каква е неговата прогноза?



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Доц. Радева: Астероидът „Перперикон“ е на 4 млрд. и 500 млн. години

Астероид, който се намира в астероидния пояс между Марс и Юпитер вече носи името на Скалния град на траките - Перперикон. Откривател на небесното тяло е доц. д-р Веселка Радева. Това се случва през 2015 година, когато астрономът работи по международна  програма за астрономическо сътрудничество, чиято цел е да се откриват нови..

публикувано на 26.02.25 в 18:48

Състоя се 25-тата среща на "Сдружението за културно сътрудничество на арденци" в Бурса

Целта на "Сдружението за културно сътрудничество на арденци"  е да се организират землячески срещи. Сред учредителите са работодатели, лекари, инженери, учители, интелектуалци.  Идеята е ардинчани от Турция и България да се видят с близки и приятели, да са заедно и да споделят спомени за родния край. "Искаме да съхраним духовните и културните..

публикувано на 26.02.25 в 15:21

Мюсюлманските пости започват на 1 март

Свещеният месец Рамазан, който е третият и последен от 3-те свещени месеца, е същевременно деветият месец от ислямския календар. Началото на постите за мюсюлманите тази година е 1 март. " Месец Рамазан е месец на благодатта и милосърдието, опрощението и покаянието, сплотеността и единството на мюсюлманите. Вярващите е задължително да говеят, освен..

публикувано на 26.02.25 в 14:46

Децата от ОДК пресъздават традициите на Сирни Заговезни

Децата от школата па етнография и краезнание с ръководител Нели Карабашева ще покажат и пресътворят един от големите християнски празници, който се отличава с богата обредност, а именно Сирни Заговезни или Прошки.  Това ще стане на 28 февруари, в Регионалния исторически музей.  Възпитаниците на Общински детски комплекс  Кърджали ще представят в..

публикувано на 26.02.25 в 12:42
Габриела Руменова

„Ние, потребителите“: Таван на надценките може да влоши качеството на хранителните

Градивен диалог с бизнеса може да доведе до разумни решения без негативни ефекти за най-уязвимите. Част от потребителите може би не си дават сметка, че ако бъде въведен таван на надценката, може да се стигне до влошаване на качеството на хранителните продукти . За това предупреждава основателят на онлайн платформата „Ние,..

публикувано на 26.02.25 в 11:46
Цветан Филев

Тютюнопроизводителите се увеличават

Предизвикателствата пред сектор „Тютюн“ в Европа и региона обсъдиха на работна среща президентите на „Европейска асоциация на тютюнопроизводителите“ - UNITAB Europe Цветан Филев и „Европейска асоциация на тютюнопреработвателите“ - FETRATAB Мария Реймао. Сред акцентите в разговорите са били предвидимостта на пазара и реализацията на суров..

публикувано на 25.02.25 в 23:31
Татяна Султанова

Следят "под лупа" проверките за острата задушлива миризма в Кърджали

Проблемът с излъчването на интензивно миришещи вещества от различни инсталации е породен от законодателни промени отпреди няколко години. През 2011 година е отменена наредба, определяща задължителни отстояния за изграждане на инсталации, които излъчват силно миришещи вещества в близост до населени места. Това каза депутатът от „Продължаваме..

публикувано на 25.02.25 в 12:53