От вчера започна седмицата на пожарната безопасност, по повод 14 септември – професионалният празник на пожарникарите и спасителите.
Няколко са мероприятията, които са предвидени от Районна Дирекция пожарна безопасност и защита на населението – Кърджали.
От вчера е започнала дарителска кампания под ръководството на Главна Дирекция пожарна безопасност и защита на населението за събиране на средства за децата на загинали пожарникари.
Във всички звена на пожарната са организирани Ден на отворените врати. През вчерашния ден пожарните служби са били посетени от граждани, деца от детски градини, а част от пожарникарите с оборудване са посетили детски градини в областта.
На 14 септември от 10 часа ще бъде отслужен водосвет за здраве в параклиса на „Св. пророк Илия“. В 11 часа пожарникарите ще положат венци и цветя на паметника на загиналите служители на МВР от областта при изпълнение на служебния си дълг.
От 11.30ч на главната улица, до паметника на Васил Левски ще се проведе обществено представяне на обновените, по линия на европейски програми, тактико-технически способности и извънредни ситуации.
„Да си пожарникар е призвание. Пожарникар в днешно време е равносилно на отговорност“, казва комисар Сергей Заимов.
„През това лято проишествията са с 9% повече от миналата година, като пожарите са с 8% по-малко, но независимо, че броя им е по-малко, те бяха големи по мащаб. Последния пожар, които беше между селата Самодива и Старово. Едно от най-големите ни проишествия, за десет години назад. То подложи на изпитание както нас, така и колегите от единната спасителна система, местната изпълнителна власт, но с общи усилия успяхме да се справим“, разказва комисар Заимов.
Чуйте цялто интервю в прикачения звуков фаил.До 28 ноември 2025 г. собствениците на кладенци и сондажи трябва да ги регистрират в Басейновите дирекции. Това припомни в интервю за Радио Кърджали Васил Узунов, директор на Басейнова дирекция "Източнобеломорски район" – Пловдив. "Този срок важи за всички, които използват кладенци и сондажи – както за лични, така и за стопански нужди" , каза..
Въвеждането на лимити в болниците ще ни вкара отново в разправии със Здравната каса , другият проблем е, че пациентите трябва да бъдат препращани към други лечебни заведения. Това коментира управителят на Многопрофилната болница "Проф. д-р Константин Чилов" в Мадан д-р Стефан Хаджиев. В момента здравното заведение търси специализанти..
Млади любители на космоса от цяла България се събраха край Ардино, за да участват в традиционната лятна школа по астрономия, организирана от Астрономическата обсерватория „Славей Златев“ – Кърджали. Тази година обучението започна по-рано от обичайното – заради очакваното пълнолуние на 9 август, което щеше да затрудни наблюдението на метеорния поток..
„Общинските болници сме гръбнакът на спешната помощ в малките населени места, но се чувстваме като излишен товар за държавата“ – това каза в интервю за Радио Кърджали д-р Гюнер Осман, директор на общинската болница в Ардино. Поводът е възстановяването на лимитите по клинични пътеки, което, според д-р Осман, ще има тежки последици най-вече за хората в..
Засилените мерки срещу безразборното използване на питейна вода в община Кирково остават в сила, въпреки частичното подобрение на ситуацията. Изпускането на вода от язовир „Аламовци“ вече дава резултат, но опасността от безводие в горещите летни дни все още не е отминала. Това съобщи в ефира на Радио Кърджали кметът на общината Шинаси Сюлейман. „Много..
Първият етап от националния конкурс за директори на училища приключи, но за 62 учебни заведения в страната няма подадени кандидатури. Особено тревожна е ситуацията в област Кърджали, където за осем училища не се е явил нито един кандидат. Незаети остават директорските постове в училищата в селата Чакаларово, Дрангово, Тихомир, Кирково, Аврен, Усрен,..
Пожарите в Югоизточна България продължават да нанасят сериозни щети. Особено тежка е обстановката в област Хасково, където в последните дни бушуват огнени стихии в общините Тополовград и Свиленград. На терен работят десетки пожарникари, военни, доброволци и местни власти, но въпреки усилията фронтовете трудно се овладяват. „Пожарът до село Срем все още..
Кърджали 6600
бул. България 74
036 122 478