Новата учебна година ще започне на 15 септември, но за следващата се планират промени. Това заяви министър Николай Денков в ефира на БНР. Прегледът на опита в другите държави сочи, че в България тя е най-късата сред страните в ЕС. Според Николай Денков, е добре първият учебен ден да е на 7 септември:
"Да има ноемврийска ваканция, както има в много от държавите, да е по-дълга междусрочната ваканция, за да могат да си починат децата и учителите. Да има допълнително две седмици в края на 1 до 6 клас за затвърдяване на материала, за проектно обучение, за излизане сред природата - да видят децата какво са екологични проблеми. Така от 1 до 3 клас да учат до 15 юни, а от 4 до 6 клас да са до 30 юни".
МОН ще промени програмите и съдържанието в учебниците по математика. Причината е, че анкета, проведена сред учители и ученици сочи, че съдържанието на учебниците по този предмет е най-проблемно:
"В математиката, примерно, част от материала може да бъде дори премахнат, без от това да загубят учениците в края на тяхното обучение. Друга част от материала трябва да се премести в по-горни класове", каза Николай Денков.
През изминалото денонощие 27 души са ранени при пътни инциденти в страната. Това съобщиха от Министерството на вътрешните работи (МВР) на сайта си. Регистрирани са 19 тежки пътнотранспортни произшествия за денонощието. При инцидентите няма загинали. В София е станала една тежка катастрофа и 17 леки. Има един пострадал. От началото на месеца са..
Овладян е пожарът във високите части на природен парк "Рилски манастир". Все още обаче има тлеещи огнища, които са под наблюдението на петима пожарникари в района. Служители на горското стопанство на светата обител също на място и съдействат на огнеборците. През последните седмици огънят на височина 2000 метра в горите на манастира периодично..
Мнозинството видимо е стабилизирано от г-н Пеевски, а правителството ще се крепи, докато реши г-н Пеевски. Това заяви в Пловдив съпредседателят на „Да, България“ Божидар Божанов. Темата за вота, който парламентарната група на „Продължаваме промяната – Демократична България“ ще инициира, ще бъде определена най-рано през септември. Той ще бъде много добре..
Глоба от 1000 лв. и три месеца лишаване от правоуправление застрашава всички водачи, засечени да карат в лентата за принудително спиране (аварийна лента) на автомагистралите. Това посочи началникът на сектор „Пътна полиция“ в ОДМВР-София главен инспектор Владислав Павликянов, който предостави информация във връзка с налагането на глоби по данни,..
За интензивен трафик на граничните пунктове Лесово и Капитан Андреево тази сутрин съобщават от Гранична полиция, цитирани от БТА. Затворен заради строителни дейности е пътя към границата при Рудозем. През граничните пунктове при Маказа, Златоград и Ивайловград е разрешено преминаването само на леки коли и микробуси до 3,5 тона, предупреждават от пътна..
И днес екип огнеборци ще гаси огнища на пожара на 2 000 м. в Рила. От вчера следобед тлеят отделни места и паднали дървета - това установиха горските работници, които направиха обход и оглед на място и с дрон. Пожарът е обхванал около 600 декара гора, която е собственост на Рилския манастир. Екипите ще трябва с резачки да разцепват огромните дънери и..
Днес ще е слънчево с купеста облачност в следобедните часове. На отделни места в планинските райони в Южна България ще превали и прегърми. Ще духа слаб, в Дунавската равнина до умерен вятър от запад-северозапад. Максималните температури ще бъдат между 28° и 33°.
Кърджали 6600
бул. България 74
036 122 478