Консултациите на БСП за съставяне на правителство с третия проучвателен мандат продължават днес със среща с парламентарната група на "Има такъв народ". Разговорът е насрочен за 14 часа.
Вчера левицата проведе половинчасови консултации с най-голямата парламентарна група – тази на "Продължаваме промяната".
Постигнато бе съгласие за приемане на програмата на досегашния кабинет.
Условието на ПП за участие в кабинет с мандата на БСП е да номинират за премиер вицепремиерът Асен Василев, който заяви след срещата:
"Това, което се разбрахме, е, че ще използваме вече изработената програма за разговорите оттук нататък. Единственото условие, което ние поставихме, е да сме сигурни, че има работещо антикорупционно мнозинство в парламента, което да се докаже като по време на преговорите се приеме Закона за КПКОНПИ и се избере г-н Рашков (Бойко Рашков – б.р.) за шеф на Комисията за противодействие на корупцията".
От "Има такъв народ" са склонни да променят законовите промени, заяви председателят на бюджетната комисия Любомир Каримански:
"Ние сме за Антикорупционния закон да се приеме, нека да видим нормите какви ще бъдат, как ще бъдат разписани точно и от там нататък вече ще реагираме по-нататък. Но според мен по-важно е какъв закон ще приемем. Защото ние не правим закона според човека, а правим закона, за да може да бъде устойчив, да бъде стабилен във времето и не е необходимо да променяме един закон често".
От ИТН обаче държат на своя ултиматум - Кирил Петков и Асен Василев да не са част от бъдещ кабинет.
Многопрофилната болница "Д-р Атанас Дафовски" в Кърджали се включва в националната петиция, в която граждани, експерти и организации настояват държавата да осигури финансиране за поне 100 дни палиативни грижи в края на живота за всеки нуждаещ се български гражданин. Кампанията носи името „100 дни палиативни грижи - 100 дни достойнство“ и цели да..
Заедно с пенсиите за този месец Националният осигурителен институт ще изплати и Великденските добавки от 50 лева. Право на тях имат около 687 хиляди пенсионери, чийто размер на пенсията или сбора от пенсиите, заедно с добавките и компенсациите към тях, са до линията на бедност от 638 лева включително. Изплащането в пощенските станции започва днес и ще..
Единайсет населени места в област Кърджали са без ток, заради продължаващия от снощи снеговалеж. Най-голям е техният брой в община Крумовград - седем, три села са без ток в община Ардино и едно - в община Момчилград. Това съобщи в ефира на Радио Кърджали областният управител Никола Чанев. Той уточни, че няма общински център без ток, а по авариите в..
От 100 години България празнува професионалния празник на лесовъдската колегия Седмица на гората. По традиция официалната програма ще започне с молебен за съхраняване на българските гори. Службата ще се проведе в патриаршеската катедрала "Св. Александър Невски" от 11 часа и ще бъде отслужена от патриарх Даниил. Юбилейното издание на лесовъдския празник..
Отбелязваме Световния ден на здравето, който е професионален празник на работещите в хуманната медицина. У нас от 2006 година денят е обявен за Професионален празник на здравеопазването. Статистиката показва, че в България практикуват близо 30 хиляди лекари и над 44 хиляди професионалисти по здравни грижи, като медицински сестри, лекарски асистенти,..
Усложнена е зимната обстановка в Смолянска област. По високите части на областта снежната покривка през април достигна 40 см. "Сняг с различна интензивност валя през цялата нощ и натрупа между 20 и 40 см. В областния град снежната покривка е 20-25 см, такава снежна покривка не е имало през всичките зимни месеци", коментира заместник-областният..
В понеделник сутринта Кърджали осъмна в априлски сняг. В 6 часа измерената температура е 0 градуса. Сняг вали и в района на Източните Родопи, областите Хасково и Смолян. Днес на много места ще продължи да вали сняг или дъжд и сняг, но от запад валежите постепенно ще започнат да отслабват и спират, а облачността да се разкъсва и намалява. До вечерта..
Кърджали 6600
бул. България 74
036 122 478