Димитър Григоров не успя да връчи подписката лично на кмета, а я входира в Информационния център на 1 ет. в общинската администрация. Припомняме, че в началото на месец юли той стартира подписка за отварянето на общинския плувeн басейн, а преди дни обяви, че събраните подписи ще бъдат внесени днес, 20 юли в 11.00 ч., като покани кърджалийци да присъстват лично пред Общината.
Въпреки събраните 3933 подписа, за голямо учудване и на инициатора, хората, които бяха дошли да подкрепят внасянето на подписката, бяха едва трима души. Григоров обаче е оптимист и се надява, че поне през следващото лято жителите на Кърджали ще имат плувен басейн.
Едва трима кърджалийци дойдоха пред община Кърджали днес, за да подкрепят Димитър Григоров, когато внася подписката за отварянето на открития плувен басейн в Кърджали в общинската администрация. Младият мъж е лицето на инициативата, която събра за три седмици 3933 подписа "ЗА" работещ басейн, над 740 от които онлайн.
"Живеем в много хубав град и искаме да остане така. Правим го за града. Срамота е областен град като нашия да няма басейн, за разлика от по-малките общински центрове. Искаме просто да работи. Да не се закупи и да не се построят сгради. Да бъде функционален целият комплекс", каза Димитър Григоров.
Той се надява ръководството на общината да вземе под внимание подписката и да има адекватни действия за отваряне на басейна.
"Не знам какви са плановете на общината, но това ѝ влиза в задължението - да се грижи за хората в този град. А това е една от грижите", коментира Димитър.
Младият мъж прие с разбиране, че никой от ръководството не се срещна с него. Кметът Хасан Азис, заместникът му Тунджай Шукрю и секретарят Себахтин Риза отсъстваха от града. Не се чувства разочарован и от факта, че много малко хора дойдоха пред Общината да подкрепят идеята, въпреки че събитието бе предварително оповестено в социалните мрежи: "Не, аз съм щастлив, че успях да направя поне нещо малко за нашия град".
Какво доведе пред Общината малцината кърджалийци?
"Поздравявам го за позицията, защото този басейн трета година е затворен. Закритият - ремонтираха го за милиони - също затворен. Това не е нормално", каза за Радио Кърджали единствената дошла жена. Според нея децата страдат най-много, не могат да се научат да плуват.
"Тук ме доведе ентусиазма на това момче. Много се радвам, че има такива хора като него, и това ме прави горд", каза друг кърджалиец. Той обаче е скептичен, че може да има положителна развръзка, но е доволен, че гражданската инициатива е силна.
След като внесе подписката, Димитър Григоров припомни известната мисъл на американския президент Джон Кенеди, който казва, че не е важно какво страната ще направи за теб, а е по-важно какво ти ще направиш за страната си.
"Засега е нужно малко търпение. Ако се наложи по-нататък, и мирно шествие". Така отговори Димитър Григоров на въпроса какво очаква от тук нататък да се случи.
Температурите навън са високи, хранителните продукти се развалят по-бързо , затова е добре да проверяваме срокът на годност, когато ги купуваме. В някои магазини хладилнците не работят добре и това съкращава този срок. Как да разберем, че един продукт е развален, какво означава обозначението най-добър до, защо не трябва да купуваме мед от..
Олимпиадата по история в Париж стартира официално на 20 юли, а единадесетокласникът от СУ "Петко Р. Славейков" Кърджали Любомир Колев, който е единственият български участник, вече премина успешно във втори кръг. В първия ден той надделя над своя опонент от Казахстан в индивидуален исторически дебат. Днес (21 юли) програмата за Любомир включва..
В топлата атмосфера на „Алибеевия конак“ в Смолян, пред подбрана публика от роднини, приятели и фолклорни дейци, прозвучаха стари, почти забравени родопски песни, възродени с любов и отдаденост от трио гайдари с име, което вече се помни – „Троица братя“. Триото – Ангел Николов, Емануил Пунев и Тодор Михайлов – представи песни, събирани от стари..
Село Триград се готви за едно от най-пъстрите си събития в летния календар – фолклорния фестивал „Орфически мистерии“, който ще се проведе заедно с празника на селото. Фестивалът започва на 25 юли с вечерен концерт и ще продължи и на 26 юли с богата програма от фолклор, традиции, музика и огнено шоу. Кметът на Триград и гайдарка – Аделина Чолакова,..
На 20 юли 2025 г. в храм „Св. пророк Илия“ в село Опълченско ще се състои тържественото честване на традиционния празник Илинден. Събитието се организира съвместно от Община Кърджали, Народно читалище „Родопски фар – 1938“ и Спортно-интелектуален клуб „Ахридос“. „Започнахме подготовката отдавна. Преди всичко искам да благодаря на Община Кърджали и..
Във втората част на предаването продължаваме с два ирландски рецепти - яхния и скоун, който прилича на малка курабийка. Ще научим и легендата за келтската арфа, населявана от леприкони и какво знаят за Ирландия най-малките. Ще обогатим знанията си и за зъбите, които живеят в дивечовъдно стопанство "Женда". Очаквайте ни..
От 18 до 20 юли амфитеатралната сцена в центъра на Приморско ще бъде домакин на шестото издание на Националния музикален и танцов фестивал „Фолклорна плетеница“. Събитието се организира от Община Приморско и сдружение „Атлиманска огърлица“, с изцяло финансовата подкрепа на общината. Фестивалът има конкурсен характер и събира на едно място изпълнители..
Кърджали 6600
бул. България 74
036 122 478