Хората, които взимат решенията да чуят пътните строители, защото от това зависи живота на българите. Така може да бъдат обобщени исканията на пътищарите, които за пореден път излязоха на протест. Причините са неизплатени средства за извършени дейности и липсата на индексация по договорите за строителство. Демонстрациите са организирани от Браншовата камара "Пътища". Неразплатени са 720 млн. лв. към 80 фирми за извършени дейности.
Инж. Гинка Маринова е в мениджърския екип на една от най-големите пътностроителни фирми в Южна България, която е сред протестиращите. Компанията е с над 50 годишна история. Дружеството е специализирано в изграждането на инфраструктура. Изпълнява обекти на Агенция „Пътна инфраструктура”, както и на общини в региона и страната. Изпълнител е на основния ремонт на пътя Кърджали – Асеновград. Компанията е член на Международната пътна федерация /IRF/.
Почти целия състав на фирмата, над 300 души, се включиха в подновените протести на пътностроителните фирми в сряда.
До момента няма плащане по споразуменията, сключени миналата година. Да си изпълнят обещанието и да се разплатят за свършената работа е първото искане на протестиращите, посочи инж. Маринова. Второто е – да има ясна политика за развитие на този бранш. „Всички искаме да караме по отремонтирани пътища, а пък то е и задължително, защото е свързано с най-важното – безопасността на движението“, допълни тя. Определи като безвремие предстоящия период на служебен кабинет и нови избори, в което нищо няма да се случи.
Инж. Маринова изрази тревога и във връзка с предстоящия зимен сезон и ангажиментът на фирмата за поддържането на пътищата. До края на септември материалите – пясък, сол – трябва да са осигурени, а са поскъпнали тройно. Преди две години цената на пясъка е била 8 лв., в момента е 20 лв.
Хората, от които зависи развитието на този бранш да ни чуят и да разберат, че ние не сме някакви богати фирми, които източват хазната, напротив, категорична беше инж. Маринова. „В един тон асфалт 60 % от материала е битум, който се взима от рафинериите, всеки може да си направи равносметка за какво става дума“, каза в заключение инж. Гинка Маринова.
Повече подробности можете да чуете в звуковия файл.
Досъдебно производство за нанесена телесна повреда е образувано в Районното управление в Кърджали с постановление на Районната прокуратура. По първоначални данни при роднински спор, свързан с ползването на общ двор, 46-годишен нанесъл удари и причинил счупване на гръдната кост на 70-годишна жена. Сектор „Охранителна полиция“ и разследващ полицай..
На 27 януари, 2025 г. в конферентната зала на Монек България АД в Кърджали, бяха представени етапите на изпълнение на успешно спечеления проект “BG-RRP-4.021-0114-C01 - Подобряване на енергийната ефективност на производствена сграда на Монек България”. Монек България АД подписа договор за финансиране с Министерство на регионалното развитие и..
От сряда, 5 февруари 2025 г., БДЖ въвежда по-ниски зонови цени за пътуващите в железопътния участък Кърджали – Момчилград – Подкова. Целта на мярката е да се подобри обслужването и да се улесни пътуването в региона, информират от БДЖ. Пътуванията в тази отсечка ще се таксуват по две фиксирани, по-ниски цени, независимо от категорията на влака –..
Икономисти и финансисти организираха петиция с искане за извънреден конвергентен доклад от Европейската комисия за въвеждането на еврото у нас. "Ако не се предприемат спешни действия от правителството за влизане на България в еврозоната, ескалира рискът от нова вълна на социални искания и политическа демагогия, която ще доведе до отслабване на..
До Народното събрание стигна темата за острата задушлива миризма, носеща се от дни вече в източната промишлена зона в Кърджали. Депутат от "Продължаваме промяната" зададе въпрос към Министъра на околната среда и водите. Татяна Султанова е еколог, дълги години е работила в Министерството на околната среда и водите на различни експертни и..
Източните Родопи са едно от малкото места в Европа, където природният баланс е възстановен почти до състоянието си отпреди два века. Тук екосистемите функционират по естествен начин. С други думи – животните и растенията съжителстват в хармония, без значителна човешка намеса. Това се дължи не само на благоприятните климатични особености, но и на..
Като успешен определи изтеклия си първи управленски мандат директорът на филиал "Любен Каравелов" в Кърджали на Пловдивския университет. Преди дни доц. д-р Елисавета Семерджиева беше преизбрана за втори, и както е по закон, последен, четиригодишен мандат. В интервю за Радио Кърджали тя каза, че е „твърдо убедена, че филиалът ни се развива..
Кърджали 6600
бул. България 74
036 122 478