Щангистът печели 30 държавни титли като шампион на България, европейски и световни отличия, а на Олимпийски игри в Атина става трети в най-тежката категория.
Боян Кехайов, кмет на Неделино: „Преди няколко месеца в Неделино беше сформирано инициативен комитет, който реши да постави паметна плоча в знак на признателност към спортиста и щангиста Величко Чолаков. Той е почетен гражданин на нашата община“.
Паметникът на олимпийския медалист и световен вицешампион е изграден изцяло с дарения от жители на община Неделино. Паметната плоча с лика на Величко Чолаков е поставена върху скален отломък, който според инициаторите, символизира силата и непобедимия дух на щангиста.
Състезателят по вдигане на тежести Величко Чолаков бе почетен гражданин на Неделино и Смолян. Чолаков, наричан „Железния“ почина през 2017-а на 35-годишна възраст.
За откриването на паметника пристигнаха семейството на тежкоатлета, негови роднини, приятели, гости от няколко общини, а жителите на с. Изгрев раздадоха курбан.
Товарна жп композиция с цистерни катастрофира край симеоновградското село Пясъчево. При инцидента няма жертви, няма и опасност за близките населени места , след като около 10 вагона от общо 34 в композицията излязоха от релсите. Водещата машина и една от цистерните след локомотива са се откъснали от композицията и се намират на..
Разследване за пожара, започнал от землището на село Ридово и обхванал площ около 500 декара между селата Дъждовница и Снежинка, е започнато в РУ-Кърджали. Дежурна оперативна група от управлението е извършила вчера оглед на мястото на произшествието. Сектор „Криминална полиция“ и разследващ полицай продължават работата по случая с оглед на чл.330,..
Пожарът край кърджалийските села Дъждовница, Ридово и махала Снежинка е овладян и няма опасност за населението. Огънят е локализиран в петък рано сутринта. На терен остават екипи на Пожарната и горските стопанства, които ще продължат наблюдението заради силния вятър в района. Това съобщи областният управител Никола Чанев в ефира на Радио..
Църковният празник Успение на Пресвета Богородица (Успение Богородично или Голяма Богородица), който е един от 12-те големи християнски празници, се чества днес. Той се отбелязва на 15 август и от православни, и от католици. Според Светото писание, това е д енят, в който Божията майка, на 64-годишна възраст, напуска земния си живот и..
На 15 август, петък, в повечето райони ще е предимно слънчево . В Югозападна България и планините ще се развива купеста облачност и на места ще превали . Ще духа до умерен, в Югоизточна България временно силен вятър от изток-североизток . Максималните температури ще бъдат между 31° и 36°, сочи прогнозата на Националния..
Около 70 до 75 процента от всички 500 хиляди касови апарати в търговските обекти у нас вече са с актуализиран софтуер, който позволява издаване на бележки с двойно обозначение - в лева и евро. Това съобщи председателят на Асоциацията на дистрибуторите на фискални устройства Павлин Грозданов. Обновяването на по-новите апарати става дистанционно, а при..
В подготовка за приемането на еврото в България, Български пощи стартираха мащабна програма за обучение на 3000 служители в 2230 пощенски станции в страната. Целта е служителите да бъдат напълно подготвени за безпроблемна и сигурна обмяна на левове в евро на място. До момента са обучени 245 служители, като за повишаване на експертизата е привлечена..
Кърджали 6600
бул. България 74
036 122 478