Полицейска операция срещу престъпността и нарушаване на политическите права на гражданите се провежда в различни райони на страната.
8 души са задържаните в област Велико Търново тази сутрин при специализирана полицейска операция. Образувани са 8 бързи производства - основно за притежание на наркотици.
13 са сигналите за изборни престъпления във Великотърновско. Едно е досъдебното производство, образувано за купуване на гласове, а две са за унищожаване на имущество на политическа партия.
Рано тази сутрин специализирана полицейска операция започна и в ромската махала на Благоевград заради нарушаване на политическите права на гражданите.
Акцията започна малко преди 7 часа сутринта с участието на 30 служители на областната дирекция на полицията и жандармерия.
По сигнал за купуване на гласове бяха претърсени няколко адреса. Задържаните са трима. От една от къщите бе изведен мъж, а след това неговата майка заяви пред медиите:
"Тръгнала съм на работа, а те нахлуха вътре в двора и не ми дават да си влизам в двора. Тропат по вратата, "отключвай". Викам чакай малко, синът ми горе още спи…Имаме вкъщи малки деца, това е безобразие тяхното".
Тя посочи, че не знае причината за идването на "цяла армия" в дома ѝ.
Акцията продължаваше и към 8 часа сутринта, насочена е основно към предотвратяване на престъпления против политическите права на гражданите, но се извършват проверки и по линия на битовата и конвенционална престъпност.
Един мъж е задържан при полицейска акция в община Сунгурларе.
Акцията е част от мащабната национална полицейска операция срещу престъпленията свързани с политическите права на гражданите. Извършеният арест е по сигнал за незаконен дърводобив, лихварска дейност и корупционни практики при търгове за дърводобив.
В област Враца също се провежда специализирана полицейска операция срещу купуването на гласове и корпоративния вот.
Акцията, в която участва и жандармерията, започна от Бяла Слатина. Извършват се масирани проверки за нарушаване на избирателните права на гражданите. Ще бъдат проверявани сигнали, но засега не са постъпили такива, уточниха от полицията.
В Бяла Слатина вече има образувано досъдебно производство за купуване на гласове. Разследването е срещу неизвестен извършител и е докладвано на прокуратурата.
Специализираната операция ще продължи до края на изборния ден в неделя.
Председателят на Народното събрание Наталия Киселова издаде разпореждане, с което върна като недопустимо предложението на президента Румен Радев с искане за произвеждане на национален референдум, съобщават от пресцентъра на парламента. Киселова връща искането за референдум за еврото на президента Петкова увери европейските институции, че..
Окръжен съд - Кърджали осъди на 3 години лишаване от свобода 51-годишен за укриване на данъци. Наказанието е с отложено изпълнение за срок от 4 години. Съдът му е наложил и "конфискация“ на ½ идеални части от два поземлени имота. Мъжът е признат за виновен за това, че през януари 2020 г. в Кърджали, като данъчно задължено лице по Закона за ДДС..
Досегашният заместник-кмет на община Кърджали Байрям Байрям отказа да коментира напускането на поста, но подчерта, че е „личен негов избор“. Байрям Байрям, чийто ресор беше „Общинска собственост и стопански дейности“ каза за Радио Кърджали, че "в този случай няма нужда да се търси под вола теле" и увери, че "няма нещо, което да е проблем". Той..
Най-много зрелостници в областта са избрали да се явят на държавен зрелостен изпит по английски език, съобщи Ангелина Костова, началник на Регионалното управление на образованието. Втората т.нар. голяма матура ще се състои на 23 май. "За второто ДЗИ имаме различни предмети, като най-предпочитан от профилиращите предмети това е чуждият език -..
Общинският съвет в Кърджали ще обсъди и гласува бюджета за 2025 година на общината. Той е в размер на близо 143.5 млн. лева. Съветниците ще се съберат на 20 май от 10 часа в залата на Бизнес инкубатора на редовно заседание. Ще се гласува и размера на месечните възнаграждения на кмета и кметовете на кметства. В дневния ред влиза и процедура за избор на..
Работещите в БНР, БНТ и БТА излизат на национален протест на 15 май. Ще бъде блокирано кръстовището пред Софийския университет „Св. Климент Охридски“. Протестни действия ще се проведат и в Кърджали, както и в други градове в страната. Искането е за 15-процентно увеличение на заплатите в обществените медии. Необходими са допълнителни 14 милиона лева..
На предстоящото заседание на Общинския съвет в Кърджали ще бъде разгледано предложението на председателя на разпоредителния орган инж. Мухаррем Мухаррем за откриване на процедура по провеждане на конкурс за избор на членове на Съвет на директорите на „Пазар на производителите - Кърджали” ЕАД гр. Кърджали. Това става ясно от докладна записка..
Кърджали 6600
бул. България 74
036 122 478