Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

..."Моля Ви за надежда за живота на единствената ми дъщеря"

Това казва майката на Габи Хаджиева - Станимира след като боледуването от КОВИД-19 е последвано от страшна диагноза за тях


13-годишната Габриела от Кърджали обедини кърджалийци и жители на региона в подкрепа на лечението й след като едно боледуване от КОВИД-19 е последвано от страшна диагноза за нея и за родителите. Болки в крака, с неизяснен произход, първо биват отдавани на възрастта, докато не идва ново лекарско мнение  и ги смазва с тежестта си - Габи има рядък и агресивен рак, Сарком на Юинг. По това време ученичката е вече на морфин, а непосилната болка се превръща в ежедневие. Следват химио и лъче-терапия, като подготовка за същинското лечение. Тъй като майка й Станимира също е със заболяване, което иска проследяване, а леля й живее в София, където има подходящи лекари, я поема именно тя - Веселка Павлова и Габи е при нея почти месец. Семейството и Веселка събират оферти за лечение в чужбина, както ги съветват доста хора. И откриват, но финансовото бреме на лечението е непосилно - нужни са 500 000 лева за хирургична намеса в Турция. При това за кратко време, за дни, седмици.  
Към момента Габи е с над 60% некроза на тазобедрената кост. Наложителна е операция за подмяна на костта с имплант и премахване на тумора.
"Моля Ви за помощ! Моля Ви за надежда за живота на единствената ми дъщеря", отправя горещ апел майката Станимира Хаджиева.
Всички ние, можем да помогнем, да се върнат усмивките по улицата на Габи и родителите й. Да спасим един млад живот.
Тази неделя 9 октомври от 11:00 ч. пред сградата на Община Кърджали ще се състои базар с предмети, изработени от деца, в помощ на 13-годишната Габриела Хаджиева. Кутии за дарения има в хранителни вериги Перфект, Айнес, Алди-г, в мазагините на Френдс, аптеки Лин, Храм "Свети Йоан Предтеча", сградата на НОИ, магазини Шенел, сладкарници Виена, в общината и на много други места в града. Пълен списък на обектите може да бъде открит на страницата във Фейсбук Бъдеще за Габи. Повече за съдбата на Габи, чуйте от разговора на Радка Петкова с леля й Веселка Павлова.

КАК ДА ПОМОГНЕТЕ?

BG52FINV91501317645832,
Габриела Павлинова Хаджиева и в изброените кутии по обекти. Пълен списък и обновяване на информацията за Габи https://www.facebook.com/futureforgabi


 

По публикацията работи: Радка Петкова

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

С 200 участници започна 65-ият Национален туристически поход на жените

65-ият Национален туристически поход на жените, организиран от Българската федерация по туризъм с подкрепата на Община Кърджали и СИК „Ахридос“ – Кърджали, официално започна. Събитието събра 200 участници от цялата страна и се провежда в чест на националния празник – 3 март, Международния ден на жената – 8 март, както и 52-годишнината на Федерацията..

публикувано на 01.03.25 в 11:51

Честита Баба Марта: Пролетта се пробужда

На 1 март по традиция слагаме мартеници - за здраве, радост, късмет и в очакване на настъпването на пролетта. Празникът на Баба Марта в българските традиции е символ на пролетта и носи пожелание за здраве и плодородие в началото на новия цикъл в природата и се предполага, че е възникнал въз основа на древна обредност, свързана с езическите земеделски..

публикувано на 01.03.25 в 09:24

За началото на месец Рамазан: Радев е домакин на празничната вечеря ифтар

Днес започва свещеният за мюсюлманите месец Рамазан. Това е период на духовно пречистване, пост и молитва. Мюсюлманското изповедание в България организира национална благотворителна кампания. По случай началото на свещения месец в София ще бъде проведена празнична вечеря ифтар. По време на Рамазана мюсюлманите спазват строг пост от зазоряване до залез..

публикувано на 01.03.25 в 09:17

30-метров трикольор се спуска от Камбанарията в Хасково

Камбанарията в  Хасково  грейна за поредна година с 30-метров български трибагреник. Патриотичната инициатива е на Община Хасково и ОП "Спорт, отдих и туризъм" по случай предстоящия Национален празник 3 март. Трикольорът ще остане до 5 март, в знак на признателност към героите, жертвали живота си за свободата на България.

публикувано на 28.02.25 в 17:22
Паметникът на загиналите в Балканската война в Пчеларово

В Черноочене и Пчеларово почитат героите на Свободата

Ученици от Средно училище "Христо Смирненски" в Черноочене отбелязаха 147 години от Освобождението на България с поетично-музикална програма.  Децата рецитираха стихове и изпълняваха песни за родината и героизма на загиналите за свободата. Тържествено честване на годишнината ще се проведе понеделник и пред Паметника на загиналите в Балканската война..

публикувано на 28.02.25 в 17:12
снимката е илюстративна

На 1 март започва 65-я Национален поход на жените

Община Кърджали ще бъде домакин на 65-тия юбилеен Национален поход на жените - едно от най-важните събития в туристическия и спортен календар на страната. 65-я национален поход на жените, организиран от Българска федерация по туризъм, с помощта на Община Кърджали и СИК “Ахридос” гр. Кърджали, се провежда в чест на 3-ти Март - 147 години от..

публикувано на 28.02.25 в 17:07

Ученици от Кърджали и Хасково отбелязаха Световния ден на дивата природа

Ученици от Професионална гимназия по селско и горско стопанство в Кърджали и Центъра за специална образователна подкрепа „Д-р Петър Берон“ Кърджали отбелязаха с предварителни прояви Световния ден на дивата природа, който е на 3 март, съобщиха от РИОСВ-Хасково  Средношколците изготвиха презентация на тема „Застрашени видове животни и растения в..

публикувано на 28.02.25 в 16:51