Изказване на треньора на Крумовград Станислав Генчев след срещата от 18-ия кръг на efbet Лигата между Черно море и Крумовград, завършила 3:2 за домакините.
Станислав Генчев (треньор на Крумовград ) – „Можехме да стигнем накрая и до точката, но като цяло аз не съм доволен от начина, по който започнахме мача. Първото полувреме влязохме с прекалено голям респект към отбора на Черно море и това трябва да ни е за урок, че едни мач се играе 90 минути, на само второто полувреме или само първото.
Разковничето беше в първите 45 минути, когато Черно море тотално ни превъзхождаше и заслужено се оттегли с два гола преднина.
Със смените търсехме различни варианти, за да подобрим играта ни в атака, тъй като не бяхме достатъчно настойчиви, не създавахме затруднения на защитата на Черно море. Опитахме някои промени с по-офанзивни футболисти, с по-голям риск да поемем, тъй като резултатът вече беше 3:0 за отбора на Черно море.
За наша радост това нещо успя да се получи, да реализираме два гола, да се върнем в мача. Имахме възможност и в последната минута, но пак казвам – проблемът ни дойде от играта ни през първото полувреме.“ БТА
Два мача от 33-ия кръг на Първа лига ще се изиграят днес, 9 май. От 17:45 часа шампионите от Лудогорец гостуват на Арда, а от 20:15 часа ЦСКА е домакин на Ботев (Пловдив) на Националния стадион "Васил Левски". В София „червените“ и „жълто-черни“ ще се изправят един срещу друг в директен сблъсък за петото място, което в края на сезона може да се окаже..
Отборът на Локомотив (Пловдив) взе много ценна победа в битката за оцеляване, след като разгроми с 4:0 Крумовград като гост в пряк сблъсък между двата тима в дъното на класирането на футболната Първа лига. Хорхе Сегура, Димитър Илиев от дузпа, Хуан Переа и Тобиас Бьорнстад бяха точни за успеха на "железничарите". Така играчите на Душан..
Радостина Лулова от отбора на "Юнак" стана шампион по силов трибой в категорията до 63 килограма на Европейското екипировъчно първенство, което се провежда в чешкия град Пилзен. Атлетката грабна златото с резултат 550 килограма в трибоя. Радостина Лулола се класира първа в движенията клек с 240 килограма и мъртвата тяга с 207.5 килограма.
Ръководството на Арда отрече появилите се информации за ограничаването на трансферите им заради "задължения към бивши и настоящи футболисти, треньори и служители на клуба". "За пореден път заявяваме, че ПФК АРДА няма абсолютно никакви задължения към бивши и настоящи футболисти, треньори и служители на клуба. В конкретния случай става въпрос..
Състезателят на кърджалийския клуб „Юнак“ Здравко Петров стана европейски шампион в категория до 83 кг на Европейското първенство по силов трибой, което се провежда в Пилзен, Чехия. Българският атлет постигна впечатляващи резултати в трите движения: 312.5 кг в клека, с което си осигури първото място в дисциплината, 202.5 кг вдигане от лег (второ място)..
Григор Димитров се изкачи с една позиция в ранглистата на Асоциацията на професионалните тенисисти (АТП). Той вече е 15-и в света с актив от 2685 точки. Българинът през миналата седмица участва на турнира от сериите "Мастърс" в испанската столица Мадрид, където достигна до четвъртия кръг. Димитър Кузманов е втора ракета на страната. Пловдивчанинът..
Черно море и Арда завършиха при равенство 1:1 в пряк сблъсък за третото място в българското футбол първенство. Гостите откриха резултата в 78-ата минута от дузпа, а домакините стигнаха до равенството в 3-ата минута на добавеното време на втората част. След тази среща Черно море остава четвърти в класирането с 54 точки, а Арда е на третото място с..
Кърджали 6600
бул. България 74
036 122 478