Отборът на ЦСКА 1948 се върна на победния път, след като постигна успех с 3:0 над Арда в отложена среща от третия кръг на Първа лига.
Двубоят на "Арена Арда" в Кърджали премина под диктовката на гостите, които стигнаха до успеха с голове след статични положения. Техни автори станаха Георги Русев и Неделко Пишчевич през първото полувреме и Елитон през второто.
Първата добра възможност за гол бе за столичния тим. В 13-ата минута Неделко Пишчевич влезе с топката в наказателното поле и стреля по земя, но тя се отби от страничния стълб.
По-доброто начало на "червените" се материализира в попадение в 18-ата минута. Тогава Георги Русев центрира от фаул, вратарят на Арда Иван Дичевски не се намеси добре и топката спря в мрежата му за 1:0 в полза на ЦСКА 1948.
Само десетина минути по-късно гостите удвоиха след ново центриране. Русев изпрати топката в наказателното поле от корнер. Тя бе засечена от Ивайло Чочев, който стреля с глава към задната греда. Там напълно непокрит се оказа Неделко Пишчевич, който вкара един от най-лесните голове в кариерата си и първия си с екупа на ЦСКА 1948.
До края на полувремето не се случи нещо по-интересно в Кърджали, но почти веднага след рестартирането на играта "червените" стигнаха и до трети гол.
Напълно идентично с първите два той дойде след изпълнение на фаул. Русев прати по отличен начин топката около границата на вратарското поле и там Елитон надскочи отбраната на Арда, за да вкара с глава за 3:0.
"Много добро първо полувреме за отбора ни. Вкарахме два гола, през втората част отбелязахме и трети. След това малко се отпуснахме. Може би беше нормално с оглед на резултата. Имахме шансове да вкараме и четвърто попадения, но в края наистина се отпуснахме", коминтира след мача треньорът на гостите Николай Панайотов.
С победата ЦСКА 1948 събра 29 точки от 16 мача и се изкачи на петата позиция в класирането. Арда вече е на седмото място с 28 точки, но и мач в повече. За тима от Кърджали това бе първа загуба у дома от началото на сезона.
От 15:15 часа шампионът Лудогорец приема Славия, а от 17:30 часа е градското дерби Локомотив (София) - Левски.
Два мача от 33-ия кръг на Първа лига ще се изиграят днес, 9 май. От 17:45 часа шампионите от Лудогорец гостуват на Арда, а от 20:15 часа ЦСКА е домакин на Ботев (Пловдив) на Националния стадион "Васил Левски". В София „червените“ и „жълто-черни“ ще се изправят един срещу друг в директен сблъсък за петото място, което в края на сезона може да се окаже..
Отборът на Локомотив (Пловдив) взе много ценна победа в битката за оцеляване, след като разгроми с 4:0 Крумовград като гост в пряк сблъсък между двата тима в дъното на класирането на футболната Първа лига. Хорхе Сегура, Димитър Илиев от дузпа, Хуан Переа и Тобиас Бьорнстад бяха точни за успеха на "железничарите". Така играчите на Душан..
Радостина Лулова от отбора на "Юнак" стана шампион по силов трибой в категорията до 63 килограма на Европейското екипировъчно първенство, което се провежда в чешкия град Пилзен. Атлетката грабна златото с резултат 550 килограма в трибоя. Радостина Лулола се класира първа в движенията клек с 240 килограма и мъртвата тяга с 207.5 килограма.
Ръководството на Арда отрече появилите се информации за ограничаването на трансферите им заради "задължения към бивши и настоящи футболисти, треньори и служители на клуба". "За пореден път заявяваме, че ПФК АРДА няма абсолютно никакви задължения към бивши и настоящи футболисти, треньори и служители на клуба. В конкретния случай става въпрос..
Състезателят на кърджалийския клуб „Юнак“ Здравко Петров стана европейски шампион в категория до 83 кг на Европейското първенство по силов трибой, което се провежда в Пилзен, Чехия. Българският атлет постигна впечатляващи резултати в трите движения: 312.5 кг в клека, с което си осигури първото място в дисциплината, 202.5 кг вдигане от лег (второ място)..
Григор Димитров се изкачи с една позиция в ранглистата на Асоциацията на професионалните тенисисти (АТП). Той вече е 15-и в света с актив от 2685 точки. Българинът през миналата седмица участва на турнира от сериите "Мастърс" в испанската столица Мадрид, където достигна до четвъртия кръг. Димитър Кузманов е втора ракета на страната. Пловдивчанинът..
Черно море и Арда завършиха при равенство 1:1 в пряк сблъсък за третото място в българското футбол първенство. Гостите откриха резултата в 78-ата минута от дузпа, а домакините стигнаха до равенството в 3-ата минута на добавеното време на втората част. След тази среща Черно море остава четвърти в класирането с 54 точки, а Арда е на третото място с..
Кърджали 6600
бул. България 74
036 122 478