След кратко боледуване ни напусна председателят на политическа партия "Обединени земеделци" Петя Ставрева, народен представител в 49-ото Народно събрание от 13 Многомандатен избирателен район, Пазарджик, съобщиха от пресцентъра на формацията, цитиран от БНР.
Поклонението ще състои на 8 май, сряда от 11:00 до13:00 часа в катедралния храм „Св. Богородица“, гр. Пазарджик. Опелото ще започне в 12:15 ч.
Поклонение от 14:00 до 15:00 ч. ще има и в храм "Св. Теодор Тирон", в село Бяга. Петя Ставрева ще бъде погребана в гробищния парк на селото в тесен семеен кръг.
Съболезнователна книга, в памет на председателя на ПП "Обединени земеделци" Петя Ставрева, ще бъде отворена в централния офис на партията в София, на ул. "Иван Денкоглу“"22 на 7 май, вторник, от 12:00 до 18:00 ч.
Съболезнователната книга ще бъде отворена и по време на поклонението в град Пазарджик, на 8 май.
Петя Ставрева е председател на ПП "Обединени земеделци" от 26 март 2011 година. От 2007 до 2009 г. тя е член на Европейския парламент от Европейската народна партия (EНП). Работи в Комисиите по земеделие и развитие на селските райони, по бюджетен контрол и по равенство на половете.
През 2008 г. тя инициира създаването на Обществен съвет за граждански мониторинг върху усвояването на средства от европейските фондове в земеделието. От 2009 г. е председател на българо-френски комитет за побратимяване. През 2016 година тя е избрана за председател на сдружение "Балканска земеделска камара".
Като експерт по Обща селскостопанска политика на ЕС тя участва в международни организации и проекти.
Има магистърска степен по журналистика и масови комуникации от Софийския университет “Св. Климент Охридски”, както и магистърска степен по „Агробизнес” от Аграрен университет – Пловдив. Има специализация по политическа комуникация в Институт “Роберт Шуман”, Будапеща, както и специализация по политически мениджмънт в Нов български университет, информират от партията.
Справка на интернет страницата на Народното събрание показва, че Петя Ставрева е член на парламентарната група на "Продължаваме промяната - Демократична България". Тя е също член на парламентарната комисия по въпросите на децата, семейството, младежта и спорта, както и на тази по транспорт и съобщения.
Като народен представител в 49-ото Народно събрание Петя Ставрева положи клетва на 16.11.2023 година, на мястото на Петър Кулински от ПП-ДБ, който бе избран за кмет на Пазарджик.
С богата културна и празнична програма ще премине петото издание на „Дните на Ардино 2025“ и Фестивала на чистите храни от Родопите . Събитията ще се проведат от 4 до 10 август под мотото „ Ръка за ръка за Ардино “ и под патронажа на кмета Изет Шабан. Програмата включва концерти, изложби, спортни турнири и фолклорни събори. Участниците са много..
Ансамбъл „Родопа“ и „101 Каба гайди“ са част от програмата на Гайдарското надсвирване и родов събор в Гела тази година. Събитието ще се проведе на 1, 2 и 3 август на Илинденските поляни. На двете сцени ще звучат още концертите на Светла Дукатева, гайдарска формация „Орфей“, оркестър „Пампорово“, както и фестивалното и конкурсно гайдарско надсвирване..
Пожарен автомобил блъсна лек автомобил в Хасково на оживено кръстовище днес на обяд. Инцидентът е станал докато огнеборци са отивали на сигнал за пожар. По първоначална информация специализираният автомобил е бил с включени сирени и светлини. Леката кола е отнела предимството на пожарната кола и е последвал сблъсък. Водачът на пожарната е реагирал..
17 екипа на пожарната от няколко области продължават с потушаването на пожара в общините Тополовград и Свиленград, който възникна снощи. Към момента част от пожара е локализиран, съобщи главният секретар на МВР главен комисар Мирослав Рашков. Нанесените щети са по необитаеми къщи и постройки, има много убити диви животни вследствие на пожара. Бали със..
Първи медал за България от Международната олимпиада по история – Париж 2025 . Ученикът Любомир Колев от СУ „Петко Рачов Славейков“ – Кърджали спечели второ място в категорията „Историческа симулация“ . Любомир Колев е първият участник от България на международната олимпиада по история. Любомир Колев от Кърджали с успешен..
По данни на Министерството на околната среда и водите, към края на юли трите основни язовира в Източните Родопи от Каскада "Арда" поддържат високи обеми, но с различна динамика. Язовир „Кърджали“ запазва нивото си стабилно – 443.808 млн. куб. м , или 89.25% от общия си обем. „Студен кладенец“ е в лек спад , с отчетени 336.051..
В Турция пожарите в северозападната провинция Бурса и северната Карабюк все още бушуват, заяви министърът на земеделието и горите Ибрахим Юмаклъ. В северната провинция Карабюк голям горски пожар бушува от пет дни. Евакуирани са хора от 19 села. Три самолета и 16 хеликоптера се борят с огъня в района при трудни условия. За първи път в югоизточната част..
Кърджали 6600
бул. България 74
036 122 478