В Чепеларе се проведе протест заради полицейски произвол на служител срещу собственик на конна база в Хвойна.
Протестиращите се събраха пред общината с плакати за справедливо разследване и преминаха в шествие до сградата на Районното управление в Чепеларе.
Безсилието, в което съм поставен от институциите, ме накара да организирам този протест, каза собственикът наконната база Георги Юруков.
"Лично служител на МВР, служител в Районно управление - Чепеларе, който 3 години подред всячески, с натиска на абсолютно всички институции в България, без изключение, се опитват да прекратят дейността ми. Целта на този мирен граждански протест и молбата ми към министъра на вътрешните работи, към главния прокурор, към който сме пуснали вече официална жалба, е да бъде назначено наистина безпристрастно разследване на полицейския служител от районно управление Чепеларе г-н Паракосев.
Това, което можем да докажем безспорно, е разпространение на незаконни видеозаписи, включително на малолетни деца, заснемане на гостите в къщата ми за гости. След това се обработват от същия служител вкъщи на домашния сикомпютър. Разпространяват се. Доказателства имаме, разбира се", каза Юруков.
Вече 2 години и половина се борим с непрестанни проверки и жалби от различни административни органи, каза адвокат Мария Ангелашка.
"Опряхме до едно безсилие от правна страна, защото ние подаваме сигнали срещу служител на МВР, който използва безплатните процедури на администрацията, за да урежда някакви личностни отношения. Сигналите, докъдето и да ги отправим, те се препращат за разглеждане от РУ - Чепеларе и сме в омагьосан кръг". Всички сигнали ще бъдат разгледани, заяви директорът на ОД на МВР в Смолян ст. ком. Цветан Цанков.С много емоции, игри и настроение премина днешният спортен празник, организиран за децата от ваканционната програма „Летен градски лагер“ към Общински детски комплекс – Кърджали. В инициативата, провела се в Националния ученически център по военно обучение и спасителни дейности в село Широко поле, се включиха 88 ученици. Събитието е част от Спортния..
С грандиозен концерт на открито Дома на културата в Кърджали ще постави финал на творческия сезон. Събитието под наслов „С талант и любов към изкуството” ще се състои на 26 юни (сряда) от 19:00 ч. на площадчето пред сградата на културната институция. В пъстрата концертна програма ще се включат съставите при Дома на културата: Музикалният театър,..
На 24 юни (вторник) от 10:30 ч. в двора на Регионалния исторически музей в Кърджали ще се проведе възстановка на древния празник Еньовден. Събитието се организира от Община Кърджали, Регионалния исторически музей и Общинския детски комплекс (ОДК) и е част от Културния календар на общината. В ритуала ще се включат момичетата от Школата по етнография и..
Съвместна демонстрация за евакуация на пострадали от залети терени и оказване на първа долекарска помощ се проведе край язовир „Боровица“, в долината на река Кьокездере, землището на село Безводно, община Черноочене. В учението участваха екипи на Районната служба „Пожарна безопасност и защита на населението“ – Кърджали, Общинската организация на БЧК..
Лек автомобил с великотърновска регистрация се обърна по таван и падна на брега на едно от Смолянските езера – Силажа. В превозното средство са пътували мъж и жена, които за щастие не са пострадали. Инцидентът е станал на главния път между Смолян и Девин. На място са пристигнали екипи на Районна служба „Пожарна безопасност и защита на населението“,..
С тържествено събитие, посветено на толерантността, човешката солидарност и подкрепата, бе отбелязан Световният ден на бежанеца в Регистрационно-приемателния център (РПЦ) в Харманли. Инициативата събра представители на институции, служители, доброволци и настанени в центъра деца и младежи. Сред официалните гости бяха областният управител на Хасково..
С първа копка днес в Кърджали официално започна ремонтът и модернизацията на Дома за стари хора в града. Проектът е на стойност над 3,1 милиона лева и се финансира изцяло по Плана за възстановяване и устойчивост. Предвидено е цялостно обновяване на съществуващата сграда, изграждане на ново крило, монтиране на фотоволтаична система, както и създаване..
Кърджали 6600
бул. България 74
036 122 478