До 26 август Всички, които са завършили средното си образование тази година и са се дипломирали, но не са започнали работа веднага, трябва да преведат здравноосигурителната си вноска за юли, съобщават от Националната агенция за приходите (НАП). Документът се подава до 25-о число на месеца, следващ месеца, през който е възникнало задължението за осигуряване. Тогава е и срокът за плащането на тези вноски. Тъй като през този месец 25-ти е неприсъствен ден, неделя, декларирането и внасянето на здравните осигуровки може да стане и на 26-ти август, включително.
Същото важи и за зрелостниците, които ще бъдат студенти редовно обучение наесен и не са започнали работа, припомнят от Приходната агенция.
Размерът на осигуровката е 37,32 лева месечно. Описаните случаи не попадат в нито една от категориите – ученици или студенти, поради което не отговарят на условията за здравно осигуряване за сметка на държавния бюджет, допълват от приходната агенция.
Първо място на Областното състезание по първа помощ спечелиха учениците от СУ „Отец Паисий“ в Кърджали. Училището се включи с три отбора от по 4 деца от 6 и 7 клас от групата по интереси „Как да реагирам при бедствия и извънредни ситуации“. В състезанието участваха седем отбора от цялата област Кърджали. Децата показаха познания и умения да се справят в..
На 28 май 2025 г. в Дома за стари хора в Кърджали се проведе традиционното областно състезание на ученическите екипи по първа помощ, организирано от БЧК. В надпреварата участваха седем отбора от училища в областта, които преминаха през три практически и теоретични пункта, демонстрирайки знания и умения при спешни ситуации. На първо място се класира..
С официална церемония днес в Кърджали беше открит Център за специализирана здравно-социална грижа за деца с увреждания с потребност от постоянни медицински грижи . Новата услуга е част от националната стратегия за деинституционализация на грижата за деца и се реализира по Оперативна програма „Региони в растеж 2014–2020“. Центърът е създаден по..
На стадион „Юнак“ в Ардино се проведе общинският етап на състезанието „Млад огнеборец“, който включваше две основни дисциплини – бойно разгръщане на състезателна пътека и щафетно бягане с препятствия на 400 метра. Победител в надпреварата стана отборът на Средно училище „Васил Левски“ – Ардино. Той ще представя общината на областния кръг, който ще се..
През 2024 г. ОДМВР-Кърджали отчита ръст в криминалната активност, като броят на регистрираните престъпления е нараснал с 8,7%, достигайки 875 случая при 805 през 2023 г. Разкриваемостта се е увеличила до 68,4%, което поставя Кърджали на първо място в страната по този показател. Сред основните престъпления са телесните повреди (с 74,6%..
На 25 април Минно-геоложки университет „Св. Иван Рилски“ проведе традиционния си Ден на отворени врати, който привлече стотици ученици, eager да разгледат различни професионални области. От 10 до 14 часа дворът на университета беше изпълнен с млади посетители, които се запознаваха с научни демонстрации и имаха възможността да научат повече за..
КНСБ отбелязва Международния ден в памет на загиналите и пострадалите работници при трудови злополуки, както и Световния ден по безопасност и здраве при работа. Тази година фокусът е върху влиянието на изкуствения интелект и дигитализацията върху безопасността на работното място. Според данни от Националния осигурителен институт (НОИ), през миналата..
Кърджали 6600
бул. България 74
036 122 478