За поредна година Кирково ще бъде домакин на кръг от "BG X Enduro Championship" на 2 и 3 ноември, съобщи за БТА директорът на състезанието Пламен Анев. Той добави, че за седма поредна година родопската община приема състезание от шампионата.
"При нас винаги закриваме сезона. Това е последният кръг и се надявам всичко да премине безаварийно", каза Анев.
И тази година организаторите са избрали ново ендурокрос трасе, което ще бъде силно пресечено и с голяма сложност на преминаване, включващо както естествени, така и изкуствени препятствия. Участниците ще имат възможност не само да се състезават, но и да се насладят на красотата на Родопа планина.
Състезанието ще се проведе в няколко класа: мотори Про, експерт, сеньор, стандарт, жени и джуниър. Срокът за записване е 31 октомври, а около 90 състезатели вече са заявили желанието си да участват. Освен от България, домакините очакват и участници от съседна Гърция.
Организатори на състезанието в родопската община са Крос клуб Кирково и Община Кирково, с подкрепата на Българската федерация по мотоциклетизъм.
Заедно с пенсиите за този месец Националният осигурителен институт ще изплати и Великденските добавки от 50 лева. Право на тях имат около 687 хиляди пенсионери, чийто размер на пенсията или сбора от пенсиите, заедно с добавките и компенсациите към тях, са до линията на бедност от 638 лева включително. Изплащането в пощенските станции започва днес и ще..
Единайсет населени места в област Кърджали са без ток, заради продължаващия от снощи снеговалеж. Най-голям е техният брой в община Крумовград - седем, три села са без ток в община Ардино и едно - в община Момчилград. Това съобщи в ефира на Радио Кърджали областният управител Никола Чанев. Той уточни, че няма общински център без ток, а по авариите в..
От 100 години България празнува професионалния празник на лесовъдската колегия Седмица на гората. По традиция официалната програма ще започне с молебен за съхраняване на българските гори. Службата ще се проведе в патриаршеската катедрала "Св. Александър Невски" от 11 часа и ще бъде отслужена от патриарх Даниил. Юбилейното издание на лесовъдския празник..
Отбелязваме Световния ден на здравето, който е професионален празник на работещите в хуманната медицина. У нас от 2006 година денят е обявен за Професионален празник на здравеопазването. Статистиката показва, че в България практикуват близо 30 хиляди лекари и над 44 хиляди професионалисти по здравни грижи, като медицински сестри, лекарски асистенти,..
Усложнена е зимната обстановка в Смолянска област. По високите части на областта снежната покривка през април достигна 40 см. "Сняг с различна интензивност валя през цялата нощ и натрупа между 20 и 40 см. В областния град снежната покривка е 20-25 см, такава снежна покривка не е имало през всичките зимни месеци", коментира заместник-областният..
В понеделник сутринта Кърджали осъмна в априлски сняг. В 6 часа измерената температура е 0 градуса. Сняг вали и в района на Източните Родопи, областите Хасково и Смолян. Днес на много места ще продължи да вали сняг или дъжд и сняг, но от запад валежите постепенно ще започнат да отслабват и спират, а облачността да се разкъсва и намалява. До вечерта..
Първата от началото на годината градушка падна днес в Смолян. Леденият валеж продължи около 5-10 минути. Сняг вали във високите части на областта Смолян, като в района на Рожен и Превала новата снежна покривка е около 5-10 см. Заради снеговалежа е ограничено движението на тежкотоварни автомобили с ремаркета и полуремаркета през..
Кърджали 6600
бул. България 74
036 122 478