Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Националният празник на детското изкуство „Вълшебният свят на Родопите“ - Кърджали 2024 ще връчи 100 награди

| Коментар

На 2 ноември в Кърджали ще се проведе седемнадесетото издание на Националния празник на детското изкуство – Кърджали 2024. В него са включени два конкурса – Национален конкурс за детска рисунка „Вълшебният свят на Родопите” и Национален конкурс за фотография „Фотоприказки”.

Организатори на проявата са Министерство на образованието и науката, Национален дворец на децата, Регионално управление на образованието, Община Кърджали и Общински детски комплекс гр.Кърджали.

Общо 1 527 детски рисунки и фотографии пристигнаха от цялата страна за участие в двата конкурса. Огромният интерес от страна на младите творци се дължи на утвърдената традиция на конкурсите и отличната организация на проявата от страна на ОДК и Община Кърджали.

Официалната церемония за откриване на изложбите и връчване на наградите ще се състои на 2 ноември /събота/ от 17.30 ч. в ОДК. Ще бъдат връчени общо 100 награди за I, II, III място, поощрения и специални награди – на МОН, НДД, Кмета на община Кърджали, Областния управител, РУО, ОДК, Ротари клуб, Фондация „Хюсние Кяшиф“, Дружеството на художниците в Кърджали, Арт галерия „Дар“ и фото студио „Уникум“.

За церемонията се очаква в Кърджали да пристигнат над 100 деца, учители и родители от страната за да участват в откриването на изложбите и да получат своите награди. За гостите на празника, организаторите са подготвили изненада – панорамна обиколка на града и посещение на археологическия комплекс Перперикон.


По публикацията работи: Мария Колева


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Волейболистите ни останаха със сребърните медали

България загуби от Италия с 1:3 (21:25, 17:25, 25:17, 10:25) финала на Световното първенство по волейбол за мъже във Филипините. Така българският тим за втори път в историята си стана световен вицешампион 55 години след първенството на планетата в София. Младият български отбор се опита да се противопостави на действащия световен шампион, като имаше..

публикувано на 28.09.25 в 16:01

Асен Василев е избран за председател на "Продължаваме промяната"

Асен Василев е избран за председател на "Продължаваме промяната" на Общото събрание в София, съобщиха от пресцентъра на партията. Василев е избран единодушно с 289 гласа.  Той благодари за доверието. "Защото, ако има нещо, което съм научил от този живот, е, че сам човек не може да стигне далече. Трябва да е отбор", каза той. 

публикувано на 28.09.25 в 15:41

Задържаха 307 старинни монети на "Капитан Андреево"

Сужители на Митнически пункт "Капитан Андреево" задържаха 307 старинни монети и 11 старинни предмета. Те са били открити при проверка на товарен автомобил, влизащ в страната от Турция. Товарната композиция от влекач и полуремарке с чужда регистрация пристига на пункта на 19.09.2025 г по обед. Водачът – турски гражданин, е представил документи, че..

публикувано на 28.09.25 в 15:09

Ръждясал щанд загрозява централния булевард в Кърджали

„На централния булевард в Кърджали вече повече от година стои ръждясал метален щанд, който загрозява една от най-оживените части на града.  Не е ли редно общинската администрация да се намеси и да премахне тази неприятна гледка?“, пита нашият читател Иван Стоименов. По думите му, подобни занемарени съоръжения не само развалят облика на..

публикувано на 28.09.25 в 11:42

Момчилград гледа финала на волейбола на голям екран

Финалът на световното първенство по волейбол ще бъде излъчван на живо на електронния билборд в градския парк на Момчилград, обяви кметът Илкнур Кязим.  Срещата ще започне в 13.30 часа. В момчилградсия парк са подготвени седящи места за всички фенове, които искат да гледат мача. "Каним всички жители и гости на града да подкрепим заедно националния..

публикувано на 28.09.25 в 11:17

Нов мост ще облекчи трафика между „Възрожденци“ и центъра на Кърджали

Изграждането на втори мост, който да свързва кв. "Възрожденци" с централната градска част ще бъде заложен в бюджета на община Кърджали през следващата година.  Инвестицията е голяма и ще трябва помощ и от държавата, каза кметът Ерол Мюмюн. „Този мост ще позволи не само пешеходен, но и автомобилен трафик, което ще облекчи движението в..

публикувано на 28.09.25 в 11:09

Берое помага на Арда с терена в Кърджали

Фирмата, която поддържа тревното покритие на стадиона в Стара Загора, пое подновяването на игрището на "Арена Арда", съобщава Тема спорт. Небесносините временно домакинстват под Аязмото заради ремонтните дейности в Кърджали. Арда напусна своя стадион след равенството със старозагорци 2:2, когато тревата бе изгоряла на много места и условията не..

публикувано на 28.09.25 в 11:03