Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Температури от минус 3 до 15 градуса във вторник

Минималните температури в повечето райони ще бъдат между минус 3 и 2°, в София - около минус 1°, на морския бряг - между 10° и 12°.

Ще бъде слънчево. Ще духа слаб и умерен източен вятър. Дневните температури ще се понижат, в сравнение с понеделник и максималните ще бъдат между 10 и 15°, в София - около 12°.

По Черноморието ще бъде предимно слънчево. Ще духа умерен вятър от север-североизток. Максималните температури ще бъдат между 10 и 12°. Температурата на морската вода е 17°. Вълнението на морето ще бъде около 3 бала.

В планините ще бъде слънчево. По високите била и върхове ще духа умерен вятър от север-северозапад. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 8°, на 2000 метра - около 3°.

До петък ще бъде предимно слънчево, преди обяд на места в равнините ще се образува мъгла или ниска слоеста облачност. Минималните температури в повечето райони ще бъдат между минус 2 и 3°, а максималните - между 12 и 17°.

В събота с умерен, в източните райони - временно силен североизточен вятър, ще нахлува по-студен въздух. Облачността ще е значителна и на отделни места в източните райони ще превали дъжд. Дневните температури слабо ще се понижат.


По публикацията работи: Мария Колева


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

МВнР: Българските граждани да се въздържат от пътувания към държавите от Близкия изток.

Министерството на външните работи призова българските граждани да се въздържат от  пътувания към държавите от Близкия изток. Препоръката се отнася за държавите Ирак, Иран, Сирия, Ливан, Израел, Йордания, Кувейт, Обединени арабаски емирства, Бахрейн, Катар, Саудитска Арабия. От Ситуационния център на министерството допълват, че е..

публикувано на 21.06.25 в 11:44

Настъпи астрономическото лято

В 5:42 часа у нас започна астрономическото лято, когато е и лятното слънцестоене, съобщиха от Националния институт по метеоролигия и хидрология. Днес денят е най-дълъг - 15 часа и 19 минути. Слънцето ще залезе в 21:08 часа. Лятното слънцестоене се отбелязва на много места по света като традицията основно е свързана с палене на огън и..

публикувано на 21.06.25 в 11:42

Близо 370 млн. лева са осигурени за нови услуги за възрастни хора с увреждания

Осигурени са почти 370 милиона лева, за да заработят новите услуги за възрастни и хора с увреждания. Комитетът за наблюдение на Програмата "Развитие на човешките ресурси" е одобрила мярката "Услуги за дългосрочна грижа", която ще действа до 2029 година. С тези 370 милиона лева европейски средства ще гарантират дейността на новоизграждащите се..

публикувано на 21.06.25 в 10:18

Хиляди момчилградчани се завръщат у дома за XVI-та Международна среща

Хиляди момчилградчани от страната и чужбина ще се завърнат в родния си край в последната седмица на юли, за да се включат в XVI-та Международна среща на момчилградчани. Събитието, което се утвърди като една от най-ярките традиции в календара на общината, ще се проведе от 21 до 26 юли 2025 година под мотото „Момчилград винаги в сърцето ми!“...

публикувано на 21.06.25 в 10:13

По-хладна събота с максимални температури до 28 градуса

Днес ще преобладава слънчево време, преди обяд по-значителна облачност ще има над Централна Северна България и Средногорието, където все още на отделни места ще превалява дъжд. В следобедните часове главно над югозападната част от страната ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и на места ще превали краткотраен дъжд с гръмотевици. Ще духа слаб..

публикувано на 21.06.25 в 08:28

Открит урок по йога в парк "Арпезос-Север" на 21 юни

На 21 юни отбелязваме Международния ден на йога.  Светът за първи път отбелязва празника през 2015 г. В Кърджали честването на деня започва от началото на 2016 г. и продължава и до сега , с изключение на двете години на глобална пандемия.  Тази година за първи път и двата клуба по йога в Кърджали обединиха усилията си..

публикувано на 20.06.25 в 18:58

17 медала грабна „Паисий“ от национално състезание

Възпитаници на Средно училище "Отец Паисий" в Кърджали за поредна година се представиха отлично във финалния кръг на националното състезание "Стъпала на знанието". Те взеха 17 медала, 11 от които за децата от 6 "г" и 6 "д" класове. Те са от групата по интереси "Помни българското". Елица Петкова, Ева Славкова, Енисе Сали и Нил Ибрям постигнаха максималния..

публикувано на 20.06.25 в 17:51