Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Бойко Синапов: Няма да поскъпнат изходните цени на месото, въпреки трудностите за бранша




Големи удари понесоха фермерите в област Кърджали през тази година, като един от основните беше сушата. „ Ние след 15-ти юли започнахме да храним животните все едно сме посред зима“, каза в ефира на Радио Кърджали Бойко Синапов, председател на сдружение „Обединени български животновъди“. Той увери, че фермерите са се подготвили с фуражи за студените зимни месеци, но изтъкна, че бранша в момента изпитва трудности и търпи големи загуби. Разходите им са се увеличили двукратно, трикратно. Въпреки това, председателят на „Обединени български животновъди“ смята, че изходната цена на месото няма да бъде повишавана от тяхна страна, защото те са наясно с възможностите на потребителите, и що се отнася до фермерите, въпреки своите загуби, няма да покачват цените за предстоящите празници.

„Ние, фермерите, винаги сме се съобразявали с потреблението. Знаем какво е положението на потреблението, какви са възможностите, знаем до каква степен е "оглозгано" нашето общество, така че едва ли ние ще си позволим да вдигаме по-високи цени по Коледа, след Коледа, за Великден и т.н.. Едва ли ще си позволим да вдигаме цените, защото дори да ги вдигаме, когато нямаме силно потребление, когато потреблението няма възможности - ефекта е нулев. Така че, аз си мисля, че няма да си позволим поскъпване на цените. Повтарям, обосновавам се защо: защото знаем каква е потребителската кошница, колко е изтъняла, колко е бедно обществото ни, колко е заблудено обществото ни ако щете. Нашите продукти, ние гарантираме, че няма да  да поскъпнат.“

Но същото не може да се гарантира за нерегламентирания внос, както и за качеството на вносните продукти, с които заливат пазара, каза Бойко Синапов.


Може би се получава криза за сурово мляко, има търсене, и при него пазара определя цената, каза още Синапов.


Цялото интервю с Бойко Синапов, председател на сдружение "Обединени български животновъди" чуйте в прикачения звуков файл.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

платена публикация
За шеста година Фонд за подкрепа на бизнеса в Крумовград финансира проекти

Фондът за подкрепа и насърчаване на микро, малък и среден бизнес в община Крумовград откри нов приемен период за финансиране на проекти. Сдружението е учредено от златодобивната компания "Дънди прешъс металс" Крумовград и общината в града. То се ползва с голяма популярност от представителите на бизнеса в родопския град.  "Обявили сме, че Фондът..

обновено на 18.02.25 в 17:39

Антоанета Василева: Бум на сигналите за сексуална онлайн експлоатациа, само за година те са достигнали 1 750 000

Рекорден скок на сигналите за сексуална онлайн експлоатациа отчитат за 2024 година от Националния център за безопасен интернет. 1 милион и 750 хиляди са били те през миналата година, докато през предходната 2023 – броят им е бил 46 000. Това каза в интервю за радио Кърджали Антоанета Василева, координатор на Националния център за..

публикувано на 18.02.25 в 17:34

Благотворителен турнир "Да помогнем на Арджан" ще се проведе в Кърджали

Волейболен турнир ще се проведе на 23 февруари, неделя, от 10 часа в зала „Арпезос“ в Кърджали. Каузата е „Да помогнем на Арджан“ . Вече няколко отбора от Кърджали, Кирково и Момчилград са заявили желание за участие. Записването продължава, каза организаторът Боян Вазов. Входът ще е свободен. В залата ще бъдат поставени кутии за..

публикувано на 18.02.25 в 10:23
доц. Михаил Околийски

Доц. Михаил Околийски: В България липсва воля за подобряване в психично-здравното обслужване

Наблюдаваме ефекта на дългогодишното занемаряване от психично-здравното обслужване у нас, което се дължи на стигматизирането на психичното здраве, оставянето му в „задния двор“ на медицината. С това върви както липсата на достатъчно финансиране и довеждането на новите, модерни подходи на лечение, психо-социална рехабилитация, наблюдение на..

публикувано на 14.02.25 в 17:00

Съвременните сатри на виното се намират в Момчилград

В Момчилград се намира единствената регистрирана винарска изба в област Кърджали. Собственикът Венцислав Драмалиев е създал уютна зала за дегустации, в която хората могат да опитат вината, които се произваждат там. Освен това ще ви посрещне задължително с домашно приготвени мезета. Венцислав Драмалиев разказа за Радио Кърджали как е възникнала идеята..

публикувано на 14.02.25 в 16:57

Ресторантьори от страната обсъждат мерки за защита на 9% ДДС

Ресторантьори от страната се събират на национална среща във Велико Търново, за да приемат мерки за защита на диференцираната ставка от 9% за Данъка върху добавената стойност за заведенията. В проектобюджета на държавата, който предстои да бъде приет от парламента, се предвижда ДДС за заведенията за хранене да се върне на 20%, както беше преди..

публикувано на 13.02.25 в 11:35

Георги Георгиев:"Възраждане" подкрепя бойкота на чуждестранните хранителни вериги и категорично застава зад българското производство

Ггледам да купувам предимно български стоки и от производители. В големите вериги влизам рядко или инцидентно. Реално съм ги бойкотирал отдавна и за постоянно, това коментира народният представител от ПП"Възраждане" Георги Георгиев. От интервю дадено за Радио Кърджали, става ясно, че "Възраждане" подкрепя бойкота на чуждестранните..

обновено на 12.02.25 в 14:08