Футболистите на Арда започнаха зимната си подготовка. Днес в 15 часа на Арена Арда старши треньорът Александър Тунчев изведе футболистите за първа тренировка. Без никакви проблеми с контузени играчи, освен леко мускулно неразположенив на Пламен Крачунов и трима липсващи в лицето на Густаво Касакардо, Чинонсо Офеор и Давид Кики, които имат проблеми с прибирането си в България започна първото занимание на небесно сините от Кърджали. Четирима футболисти на Арда се разделиха с тима до този момен това са Милен Стоев, Илкер Будинов и Джелал Хюсеинов, а от днес Борис Тютюков също не е част от тима. Новите попълнения са младият вратар Ивайло Неделчев, който пристига от Ловеч и двамата бивши футболисти на Крумовград Вячеслав Велев и Серкан Юсеин. До 18 януари отборът ще тренира на родна земя, като се предвижда да изиграе и една контрола срещу съперник, който ще бъде уточнен допълнително. След това отборът на Александър Тунчев ще замине на лагер в турския курорт Анталия, където ще изиграе още 4 приятелски мача. Противници на кърджалийци ще бъдат Катовице (Полша), Храдец Кралове (Чехия), Тузла (Босна и Херцеговина) и още един отбор, който щя бъде уточнен допълнително.
На 16 август предстои традиционното преплуване на язовир „Кърджали“, организирано от спортен клуб „Арда 2008“. Събитието се провежда за дванадесети път без прекъсване и привлича участници от цялата страна, включително и българи, които живеят в чужбина, но се завръщат специално за това събитие. „Подготовката върви доста добре. Вече имаме записани..
От ръководството на ПФК Ботев (Пловдив) обявиха, че са изпратили официално писмо до Спортно-техническата комисия на Българския футболен съюз с искане за преиграване на срещата с Арда (Кърджали). Като основен мотив за искането се посочват действията на главния съдия Драгомир Драганов и ВАР съдията Васимир Ел-Хатиб, които според пловдивския клуб са..
Отборът на АРДА (Кърджали) замина тази сутрин от летището в Пловдив за Литва, където утре вечер ще изиграе първия си мач срещу Кауно Жалгирис в третия квалификационен кръг на Лигата на конференциите. Срещата ще се проведе в четвъртък от 19:00 часа на официалния стадион в Каунас. В деня на пристигането си футболистите ще направят тренировка на същия..
Играчите на Александър Тунчев снощи написаха нова страница в историята на АРДА, след като за първи път отборът се калсира за третия квалификационен кръг от турнира Лига на конференциите. Днес сутринта в Хелзинки тимът проведе възстановителна тренировка. Тези футболисти, които не взеха участие, водени от кондиционния треньор Антон Дончев имаха нормално..
Отборът на Арда се класира за третия квалификационен кръг на Лигата на конференциите, след като отстрани финландския гранд ХИК след дузпи в Хелзинки. Редовното време завърши 2:2, а първият мач в Кърджали бе 0:0, което доведе до продължения и изпълнение на дузпи. Играчите на Александър Тунчев бяха по-точни и победиха с 4:3. Това е исторически успех..
На 10 август (неделя) от 09:30 ч. в спортна зала „Юнак“ ще се състои традиционният турнир по шахмат за Купата на Кмета на община Ардино. Събитието е част от празничната програма на „Дните на Ардино 2025“ и се организира от Община Ардино и Шахматен клуб „Арда“ – Кърджали. Турнирът ще се проведе по швейцарска система в 7 кръга, а участие ще могат да..
От 19 до 21 септември Кърджали ще бъде арена на едно от най-значимите спортни събития за годината – Републиканското първенство по силов трибой. Надпреварата ще се състои в залата на спортен комплекс „Арпезос“, разположена над закрития плувен басейн. Очаква се рекорден брой състезатели от всички силови клубове в страната да се включат в турнира...
Кърджали 6600
бул. България 74
036 122 478