Процедурите с ботокс са сред най-търсените услуги в центрове и клиники за красота. Това сочат наблюденията и на Виолета Господинова, магистър по обществено здраве и управител на клиника по естетична дерматология. Все по-често към разкрасяващите процедури се обръщат и мъжете.
Интересът към процедурите с ботокс расте в световен мащаб. През 2023 г. само в САЩ са извършени над 7,4 млн. такива. В Европа се наблюдава ръст с около 45 процента след пандемията. В София всеки месец се извършват над 3000 процедури с ботулинов токсин.
Ботоксът е лекарствен продукт и неговото прилагане е строго регламентирано. Процедурата трябва да се извършва само от квалифицирани специалисти – дерматолози, пластични хирурзи, невролози, дори и стоматолози, но които са преминали специално обучение и имат сертификат, уточни Господинова.
Най-голям дял от естетичните процедури с ботокс е насочен към корекция на бръчките по лицето. Около 65 процента от тях се извършват в зоната между веждите, в челото и около очите, където помага да се намалят т.нар. бръчки тип „пачи крак“.
Има случаи, макар не чести, в които е възможна нежелана реакция, затова е нужно манипулацията да се извършва задължително от лекар, който ще съумее да овладее ситуацията при необходимост.
Прилагането на ботулинов токсин е абсолютно забранено, ако клиентът има заболяване, свързано с мускулна слабост, ако в зоната на инжектиране има активна инфекция или проявява алергия. Абсолютно забранено е също разкрасяването с ботокс при бременни и кърмещи жени.
Предварителната информация както за самата процедура, така и за специалистите и мястото, където ще бъде извършена е от изключителна важност. В това е убедена от собствен опит Виктория Кръстева, която макар на млада възраст, вече се възползва от услугите на естетичните дерматолози. Важна е предварителната консултация с лекаря. Признава, че е скъпо това удоволствие, но не би се изкушила от ниски цени. Те по-скоро ѝ светват предупредително, че има нещо нередно. Според Виктория профилът на клиентите на естетичните дерматолози са в мнозинството са „млади момичета, които искат да изглеждат добре, които полагат грижи за себе си, извън процедурите, хранят се здравословно, спортуват“, имат насоченост към по-здравословен начин на живот.
Повече подробности можете да чуете в прикачените звукови файлове.
Температурите навън са високи, хранителните продукти се развалят по-бързо , затова е добре да проверяваме срокът на годност, когато ги купуваме. В някои магазини хладилнците не работят добре и това съкращава този срок. Как да разберем, че един продукт е развален, какво означава обозначението най-добър до, защо не трябва да купуваме мед от..
Олимпиадата по история в Париж стартира официално на 20 юли, а единадесетокласникът от СУ "Петко Р. Славейков" Кърджали Любомир Колев, който е единственият български участник, вече премина успешно във втори кръг. В първия ден той надделя над своя опонент от Казахстан в индивидуален исторически дебат. Днес (21 юли) програмата за Любомир включва..
В топлата атмосфера на „Алибеевия конак“ в Смолян, пред подбрана публика от роднини, приятели и фолклорни дейци, прозвучаха стари, почти забравени родопски песни, възродени с любов и отдаденост от трио гайдари с име, което вече се помни – „Троица братя“. Триото – Ангел Николов, Емануил Пунев и Тодор Михайлов – представи песни, събирани от стари..
Село Триград се готви за едно от най-пъстрите си събития в летния календар – фолклорния фестивал „Орфически мистерии“, който ще се проведе заедно с празника на селото. Фестивалът започва на 25 юли с вечерен концерт и ще продължи и на 26 юли с богата програма от фолклор, традиции, музика и огнено шоу. Кметът на Триград и гайдарка – Аделина Чолакова,..
На 20 юли 2025 г. в храм „Св. пророк Илия“ в село Опълченско ще се състои тържественото честване на традиционния празник Илинден. Събитието се организира съвместно от Община Кърджали, Народно читалище „Родопски фар – 1938“ и Спортно-интелектуален клуб „Ахридос“. „Започнахме подготовката отдавна. Преди всичко искам да благодаря на Община Кърджали и..
Във втората част на предаването продължаваме с два ирландски рецепти - яхния и скоун, който прилича на малка курабийка. Ще научим и легендата за келтската арфа, населявана от леприкони и какво знаят за Ирландия най-малките. Ще обогатим знанията си и за зъбите, които живеят в дивечовъдно стопанство "Женда". Очаквайте ни..
От 18 до 20 юли амфитеатралната сцена в центъра на Приморско ще бъде домакин на шестото издание на Националния музикален и танцов фестивал „Фолклорна плетеница“. Събитието се организира от Община Приморско и сдружение „Атлиманска огърлица“, с изцяло финансовата подкрепа на общината. Фестивалът има конкурсен характер и събира на едно място изпълнители..
Кърджали 6600
бул. България 74
036 122 478