Арда и Лудогорец завършиха 1:1 в пореден мач от първата четворка на Първа лига. Диниш Алмейда изведе напред шампионите от Разград, а Тонислав Йорданов изравни за домакините. И двете попадение паднаха след почивката. Това бе трето поредно равенство на тима от Кърджали със същия резултат - 1:1.
Първото положение в мача бе в полза на Лудогорец, като още в третата минута Георги Русев бе изведен отдясно и подаде на Ерик Биле, чийто удар мина близо до десния стълб на вратата на Анатолий Господинов. Арда отговори с удар с глава на Чинонсо Офор, който не затрудни вратаря.
В 34-ата минута Иван Йорданов от "орлите" нанесе коварен удар от дистанция, но Господинов се справи с топката. Малко преди края на първата част Аслак фон Витри стреля от пряк свободен удар, като прати топката над напречната греда.
Станислав Иванов получи жълт картон, който ще го извади от следващия мач на тима от Кърджали срещу Левски.
В 50-ата минута голям пропуск за Лудогорец направи Агибу Камара, който непокрит от границата на наказателното поле насочи топката към десния ъгъл на Господинов, който спаси.
Три минути по-късно шампионите откриха резултата. Иван Йорданов центрира от пряк свободен удар, а Диниш Алмейда насочи мощно топката с глава, като Господинов само успя да я пипне, но не е спре и тя влезе в левия му ъгъл.
Малко след като изтече час игра Арда се върна в мача с изравнително попадение. Димитър Велковски центрира отляво, а Тонислав Йорданов насочи топката с глава в мрежата, като изпревари излезлия да го пресрещне вратар Хендрик Бонман.
В 84-ата минута резервата на гостите Дерой Дуарте стреля силно отдалеч, като топката облиза сглобката на гредите.
В последната минута на редовното време Чинонсо Офор от Арда направи голям пропуск, но таранът бе в положение на засада. В последните секунди на добавеното време отново Офор овладя топката след центриране и остана сам срещу вратаря Бонман, който спаси с крак шута му. Така домакините пропуснаха чудесна възможност да спечелят първа победа срещу Лудогорец в историята на съперничеството между двата тима.
Лудогорец още преди две седмици триумфира като шампион, а Арда запази третото си място, като е на две точки пред Черно море, който утре гостува на Левски. "Сините" обаче имат аванс от 8 точки пред третия и при успех утре ще си гарантират втората позиция в крайното класиране.
Играчите на Александър Тунчев снощи написаха нова страница в историята на АРДА, след като за първи път отборът се калсира за третия квалификационен кръг от турнира Лига на конференциите. Днес сутринта в Хелзинки тимът проведе възстановителна тренировка. Тези футболисти, които не взеха участие, водени от кондиционния треньор Антон Дончев имаха нормално..
Отборът на Арда се класира за третия квалификационен кръг на Лигата на конференциите, след като отстрани финландския гранд ХИК след дузпи в Хелзинки. Редовното време завърши 2:2, а първият мач в Кърджали бе 0:0, което доведе до продължения и изпълнение на дузпи. Играчите на Александър Тунчев бяха по-точни и победиха с 4:3. Това е исторически успех..
На 10 август (неделя) от 09:30 ч. в спортна зала „Юнак“ ще се състои традиционният турнир по шахмат за Купата на Кмета на община Ардино. Събитието е част от празничната програма на „Дните на Ардино 2025“ и се организира от Община Ардино и Шахматен клуб „Арда“ – Кърджали. Турнирът ще се проведе по швейцарска система в 7 кръга, а участие ще могат да..
От 19 до 21 септември Кърджали ще бъде арена на едно от най-значимите спортни събития за годината – Републиканското първенство по силов трибой. Надпреварата ще се състои в залата на спортен комплекс „Арпезос“, разположена над закрития плувен басейн. Очаква се рекорден брой състезатели от всички силови клубове в страната да се включат в турнира...
Отборът на Арда (Кърджали) не успя да постигне победа и във втория си мач от новия сезон в efbet Лига. „Небесносините“ завършиха 1:1 при домакинството си срещу Локомотив (София) и така след два кръга имат в актива си само една точка. Въпреки липсата на победа, в клуба цари оптимизъм, а мислите вече са насочени към далеч по-голямо предизвикателство –..
Арда не успя да победи у дома Локомотив (София) и двата отбора направиха равенство 1:1 в последен мач от неделната програма във втория кръг от Първа лига. В 12-ата минута Светослав Ковачев подаде към Лъчезар Котев, който от малък ъгъл потърси мрежата зад Мартин Величков, но вратарят се справи със ситуацията. Арда поведе в 14-ата минута, когато Димитър..
След равенството 0:0 на Арда (Кърджали) с финландския ХИК (Хелзинки) в първия мач от втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите, крилото на Арда Бирсент Карагарен коментира, че футболистите на предни позиции са длъжници на отбора: "Със сигурност трябва да съжаляваме. Мисля, че се представихме по-добре от този добър отбор на финландците...
Кърджали 6600
бул. България 74
036 122 478