"Доста притеснена тръгнах, точно защото знаех, че съм фаворит, но в момента, в който почна състезанието, нещата се успокоиха. Успях да запазя концентрация, да си гледам само вдигането и моето представяне и се получи доста добре", коментира участието си шампионката.
Радостина Лулова успява още в първи си опит на първото движение - клек, да дръпне с 50 кг пред съперничките си и с резултат 240 кг става първа в движението и поставя личен рекорд. "И от там нататък трябваше просто да запазим тази преднина, да вдигам спокойно, на сигурни опити да играем на другите две дисциплини", каза тя.
Успешни за нея са и опитите на лежанка, която е нейната слаба дисциплина. Но там всички имат затруднения, "тъй като състезанието се провеждаше на една нова лежанка, която никой не беше лягал досега и всички бяхме много изненадани, защото се оказа доста по-твърда, което променя условията за вдигане. Имаше изключително много неуспешни опити, така че аз съм много доволна, че поне хванаха опит там", каза Радостина.
За тягата усеща, че има аванс за по-добър резултат, но решава заедно с треньора си Александър Пеловски да играе на сигурно и не рискува. Така с общ резултат от 550 кг и с аванс от 50 кг пред втората печели титлата.
Екипировъчният трибой има особености, в сравнение с класическия силов трибой. Играе се с твърди трика от специални материи. Позволено е да се използват бинтове, които се навиват на коленете при клека. На лежанката се използва специална фланела, която също е от твърда материя. Всичко това помага да се взигат по-големи тежести, но "трябва да си много устойчив психически, за да издържиш една подготовка и съответно прогрес на състезания с екипировка", обясни Радостина Лулова.
Освен психиката е необходима и добра техника и устойчивост, както и добър екип и помощници.
Предстоящите състезания за Радостина Лулова и атлетите от клуб "Юнак" в Кърджали са републиканското по вдигане от лег, което ще се проведе в края на месеца във Варна и Световното първенство по екипировъчен трибой, което ще се проведе през ноември в Румъния.
Повече чуйте в прикачения файл
"Радвам се, че успях да донесе радост на хората, които са ни гледали и че по някакъв начин съм бил част от това България да се прослави", това коментира в ефира на Радио Кърджали европейският шампион по екипировъчен трибой Здравко Петров. "Да чуя българския химн е момент, който съм чакал дълго време да се случи", коментира той. Двама бяха..
"Днес,12 май - Световен ден на медицинските сестри, поднасям своята дълбока признателност към всеки от вас, чиято всеотдайност, състрадание и професионализъм са в основата на грижата към пациента. Като лекар ви благодаря за всеотдайността, с която вдъхвате сила, сигурност и надежда. Продължавайте да бъдете светлина и стабилност в най-трудните моменти от..
Нискостеблените зеленчуци и плодове като марули и ягоди трябва да се измиват много хубаво, защото крият големи рискове. Това се отнася особено за дворните зеленчуци, до които достъп имат и домашни, и безстопанствени кучета, коментира в ефира на Радио Кърджали гастроентерологът д-р Марин Мухтаров. Той обясни и че марулите съдържат много полезни вещества..
Любомир Колев, ученик в 11. клас на СУ "Петко Рачов Славейков" – Кърджали, спечели първо място в националната конференция по история „Добродетели на духа и волята“. Ученикът участва с авторски документален филм под заглавие „Власт и православие“, в който разглежда сложните отношения между държавата и Българската православна църква в периода..
Следи от растения от преди 25-35 млн. години - времето на ранния олигоцен, са запазени в скалите на Източните Родопи. Тогава Родопите са били архипелаг в морето, климатът е бил тропичен, а тук са цъфтели магнолии и палми. Доцент Владимир Бозуков от Института по биоразнообразие и екосистемни изследвания при БАН е палеоботаник, един от малкото в..
На 9 май, отбелязваме една многозначителна дата — Денят на Европа и Денят на победата. За нейното значение, исторически препратки и начините, по които се чества днес. „За мен всичко започва от победата, за да стигнем до Европа — едното без другото не може, те са взаимносвързани,“ казва историка и ръководител на клуб „Историка“ Димитър Димов. Той..
На 6 май, денят на който Църквата почита Свети Георги Победоносец, един от най-тачените сред православните християни светец, своя храмов празник отбелязва църквата „Свети Георги Победоносец“ в Кърджали. Свети Георги е смятан за закрилник на Балканските народи и дори на Цариград - днешен Истанбул, каза за Радио Кърджали отец Петър Гарена,..
Кърджали 6600
бул. България 74
036 122 478