Малко преди очакваната ключова сбирка на кръга около Ахмед Доган в столичен хотел, в ефира на Радио Кърджали се включи наживо репортерът на програма “Хоризонт” Даниел Инков. Той хвърли светлина върху текущата политическа динамика и възможността за създаване на нова формация на гърба на разпадащото се ДПС.
„Пред хотела, в който се очаква да бъде сбирката на хората на Доган, вече има раздвижване.“ – отбеляза Даниел Инков. По думите му, сред първите забелязани е бившият депутат Рамадан Аталай.
„Това става на фона на поредното отлюспване от парламентарната група на ДПС.“ – припомни Инков. Той акцентира на факта, че днес и Ваня Василева, депутатка от Видин, е обявила преминаването си към „ДПС – Ново начало“ на Делян Пеевски.
Нейното преминаване беше оповестено със снимка. Поредни снимки имаше, както знаем тази седмица:
„Както знаем, тази седмица и Джевдет Чакъров по този начин избра да оповести своето напускане на групата на ДПС.“ – коментира още журналистът, добавяйки, че процесът на разпад се задълбочава, а напрежението сред останалите депутати расте.
Очакванията от днешната среща са да бъде поставено началото на разговор дали да бъде създадена нова формация.
“Дали ще бъде партия, какво ще е името й и кой ще влезе в нея, все още не е ясно.“ – подчерта Инков.
„Не е ясно дали господин Доган ще присъства лично. По всяка вероятност това няма да се случи.“ – добави той, но потвърди, че символичното му присъствие и влияние остават водещи.
Журналистът очерта и потенциалните сценарии за новата политическа линия:
„Дали новата формация ще бъде опозиционна, дали ще подкрепя опозиционни партии, или ще се цели към друг електорат, ще стане ясно по-късно.“
В кулоарите на парламента, настроенията са смесени, добави Даниел Инков:
„Виждаме, че хората на Ахмед Доган не успяват да спрат този процес... не успяват да изговорят чисто дори медийно какво силно могат да предприемат.“
„Разчитат може би на доктор Ахмед Доган – все още почетен председател, емблема, която може да бъде връзката между новото и старото.“ – анализира Инков.
Очаква се групата около Ахмед Доган да излязат с декларация след срещата този следобед.
Млади любители на космоса от цяла България се събраха край Ардино, за да участват в традиционната лятна школа по астрономия, организирана от Астрономическата обсерватория „Славей Златев“ – Кърджали. Тази година обучението започна по-рано от обичайното – заради очакваното пълнолуние на 9 август, което щеше да затрудни наблюдението на метеорния поток..
„Общинските болници сме гръбнакът на спешната помощ в малките населени места, но се чувстваме като излишен товар за държавата“ – това каза в интервю за Радио Кърджали д-р Гюнер Осман, директор на общинската болница в Ардино. Поводът е възстановяването на лимитите по клинични пътеки, което, според д-р Осман, ще има тежки последици най-вече за хората в..
Засилените мерки срещу безразборното използване на питейна вода в община Кирково остават в сила, въпреки частичното подобрение на ситуацията. Изпускането на вода от язовир „Аламовци“ вече дава резултат, но опасността от безводие в горещите летни дни все още не е отминала. Това съобщи в ефира на Радио Кърджали кметът на общината Шинаси Сюлейман. „Много..
Първият етап от националния конкурс за директори на училища приключи, но за 62 учебни заведения в страната няма подадени кандидатури. Особено тревожна е ситуацията в област Кърджали, където за осем училища не се е явил нито един кандидат. Незаети остават директорските постове в училищата в селата Чакаларово, Дрангово, Тихомир, Кирково, Аврен, Усрен,..
Пожарите в Югоизточна България продължават да нанасят сериозни щети. Особено тежка е обстановката в област Хасково, където в последните дни бушуват огнени стихии в общините Тополовград и Свиленград. На терен работят десетки пожарникари, военни, доброволци и местни власти, но въпреки усилията фронтовете трудно се овладяват. „Пожарът до село Срем все още..
Следват кулинарните посоки и пейзажи на Мая Мечева, която смесва авокадо, моркови, червен мук, лимон, портокал, мед и люто къри в едно ястие. Във втората част на предаването, ще ви разкажа за страстта към квасните хлябове, а Светла Пенева ще ни посвири на китара и ще ни разкаже за Южна Корея. Очакват ни още изненади, само останете с..
Приморско отново стана сцена на българския фолклор по време на шестото издание на танцовия и музикален фестивал „Фолклорна плетеница“, организиран от сдружение „Атлиманска огърлица“ и Община Приморско. В продължение на три вечери, амфитеатърът в морския град прие десетки фолклорни състави и индивидуални изпълнители от почти всички краища на страната,..
Кърджали 6600
бул. България 74
036 122 478