Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Времето в събота ще бъде предимно слънчево

Днес ще бъде предимно слънчево. До обяд видимостта в източните райони ще се подобри. След обяд над западната половина от страната ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност. На отделни места, главно в планинските райони, ще превали и прегърми. Вятърът ще бъде слаб до умерен от изток-югоизток. Максималните температури ще бъдат между 30° и 35°, по-ниски по Черноморието, в София – около 30°.

В планините ще бъде предимно слънчево. Около и след обяд ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и на места в масивите в Западна България ще превали и прегърми. Ще духа слаб до умерен вятър от изток-североизток. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 24°, на 2000 метра - около 16°.

По Черноморието ще бъде предимно слънчево. В сутрешните часове на места ще се образува краткотрайна мъгла. Ще духа слаб до умерен вятър от изток-югоизток. Максималните температури ще бъдат 24°-26°. Температурата на морската вода е между 20° и 24°. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.

Кърджали

Сутринта: Ясно и слънчево.

Следобед: Температурите ще достигнат около 31°.

Вечерта: Предимно ясно небе.

 Хасково

Сутринта: Слънчево и топло.

Следобед: Максималните температури ще достигнат около 33°.

Вечерта: Предимно ясно небе.

 Смолян

Сутринта: Предимно слънчево време.

Следобед: Възможни краткотрайни превалявания или гръмотевична буря.

Температури: Максимални около 24°.

 Александруполис, Гърция

Сутринта: Ясно и слънчево.

Следобед: Температурите ще достигнат около 32°.

Вечерта: Предимно ясно небе.

Температура на морската вода: Около 21°, подходяща за освежаващо къпане.

През следващите дни се очаква времето да остане топло и предимно слънчево, с възможност за краткотрайни превалявания в планинските райони.


По публикацията работи: Илияна Типова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Срещу еврото протестираха в Стара Загора, Сливен и Хасково

Протест и протестно шествие за запазване на българския лев и срещу еврото събра жители на Стара Загора на пешеходната зона по бул. „Цар Симеон Велики“ пред сградата на Областната администрация. Те изразиха несъгласието си с въвеждане на еврото като национална валута. Протестиращите с направиха шествие в защита на лева, което започна от сградата на..

публикувано на 08.06.25 в 14:35

В Кушадасъ, Турция, разкриха схема за измами, ощетила туристи с близо 30 млн. долара

Жандармерията в турския окръг Айдън е разкрила операция за измами с кредитни карти в голям мащаб в курортния град Кушадасъ, съобщи "Тюркийе тудей", цитирана от БТА. Общата сума на измамите е близо 30 милиона долара. В резултат на разследването са извършени координирани полицейски акции в окръзите Мугла, Измир, Анталия и Истанбул. Повод за действията..

публикувано на 08.06.25 в 13:26
Национальная астрономическая обсерватория „Рожен“

Обсерватория Рожен отваря врата за посетители

Днес е традиционният ден на отворените врати в Националната астрономическа обсерватория Рожен към Института по астрономия - БАН.  И тази година той съвпада с деня Петдесетница, който е храмов празник на параклиса "Света Троица", построен през 1935 г. и разположен непосредствено до входа на наблюдателната кула на 2-метровия телескоп.  За поредна година..

публикувано на 08.06.25 в 11:00

Продължава спадът в цените на зеленчуците на борсите в страната

Продължава спадът в цените на зеленчуците на борсите в страната, както и на други основни хранителни продукти, показват данните в седмичния бюлетин на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата (ДКСБТ).  Цените на почти всички зеленчуци, наблюдавани от ДКСБТ, бележат спад тази седмица. Най-значителен е той отново е при пресните картофи - с 29,4..

публикувано на 08.06.25 в 09:36

Православната църква чества Петдесетница

На петдесетия ден след Възкресение Църквата възпоменава слизането на Светия Дух над апостолите. Това е празникът, в който Христовата църква чества своето създаване. В Деяния на Светите апостоли евангелист Лука разказва как апостолите се били събрали в Ерусалим, когато над тях слиза Светия Дух, за да ги утеши, че Спасителят вече не е сред тях, припомни..

публикувано на 08.06.25 в 09:04

Времето: Слънчево и горещо

В сутрешните часове на отделни места в равнинните райони ще се образува краткотрайна мъгла. След обяд главно над планините ще се развива купеста облачност и на отделни места ще превали и прегърми. Ще духа слаб до умерен вятър от изток-югоизток. Максималните температури ще бъдат между 32° и 37°, в Кърджали – около 35°. В планините ще бъде предимно..

публикувано на 08.06.25 в 08:18

Три земетресения разтърсиха района на Егейско море, най-силното е усетено и в Кърджали

Три земетресения разтърсиха района на Егейско море днес следобед, съобщават от Европейския сеизмологичен център. Най-силният трус е с магнитуд 5.3 по Рихтер и е регистриран в 15:46 българско време, на 12 км дълбочина, с епицентър близо до Сарти, Гърция. Той е усетен и в Кърджали, а наши читатели съобщиха, че е усетен и в района на Хасково и Смолян,..

публикувано на 07.06.25 в 17:10