Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

37-годишен мъж почина по време на участие в ултрамаратона Rhodo Rock в Момчилград

Oрганизаторите на международния ултрамаратон Rhodo Rock 2025 съобщиха за трагичен инцидент, при който 37-годишен мъж – участник в състезанието, е загубил живота си.

Инцидентът е станал по време на трасето, като след подаден сигнал са реагирали два медицински екипа, изпратени незабавно на място, съобщиха още организаторите на ултрамаратона. Въпреки навременната реакция и оказаната помощ, животът на състезателя не е могъл да бъде спасен.

Към момента се провежда разследване от компетентните органи, които изясняват точните причини и обстоятелства около трагедията.

Във връзка с инцидента организаторите обявиха, че официалната церемония по награждаване се отменя. Приоритет на екипите по трасето остава безопасността и здравето на всички участници, като тези, които показват признаци на влошено състояние, биват незабавно изваждани от надпреварата от медицински и контролни служби. 

Организаторите изразиха искрените си съболезнования към близките и семейството на починалия и посочиха, че цялото внимание в момента е насочено към подпомагане на състезателите и завършването на надпреварата при максимална сигурност. 

По публикацията работи: Илияна Типова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Празничното богослужение в манастира „Свети Йоан Предтеча“ започва в 6 часа утре

На 8 септември православната църква отбелязва Рождество на Пресвета Богородица, Празникът е наричан още Малка Богородица и е посветен на раждането на Дева Мария. Празнични служби за Света Богородица ще бъдат отслужени във всички храмове в страната, включително и в Кърджали, каза за Радио Кърджали отец Николай Величков. Той уточни..

публикувано на 07.09.25 в 14:45

Силно земетресение в Турция, няма данни за жертви

Земетресение с магнитуд 4,9 по скалата на Рихтер удари в неделя провинция Балъкесир в северозападна Турция, съобщи турската служба за управление на бедствията AFAD, добавяйки, че на този етап няма данни за щети или жертви, предаде Ройтерс. Земетресението в района на Синдирги в Балъкесир е било на дълбочина 7,72 км, съобщи AFAD. Миналия месец..

публикувано на 07.09.25 в 14:34

Толкамерите засякоха шофьор с 222 км/ч на магистрала

От началото на практическото прилагане на секционния контрол на средната скорост до 12:00 ч. днес са установени вече над 1500 нарушения. Това съобщиха от МВР, цитирани от БТА. Само за първите седем часа засечените нарушители са 582, като 518 от тях са управлявали леки автомобили, а 64 - товарни автомобили над 12 тона. Сред леките..

публикувано на 07.09.25 в 13:45

Безплатно наблюдение на лунното затъмнение предлагат от Планетариума в Смолян

Планетариумът в Смолян отбелязва 50 години от създаването си с тържествена програма, разпределена в три последователни дни – от 5 до 7 септември. На 7 септември, когато се очаква  пълно лунно затъмнение , екипът на Планетариума е подготвил специална изненада за жителите и гостите на Смолян –  безплатно наблюдение на небесния феномен с телескопи..

публикувано на 07.09.25 в 13:37

Влизат в сила новите правила за движение по пътищата

От днес влизат в сила новите правила в Закона за движението по пътищата, засягащи водачите на моторни превозни средства, на електрически средства за придвижване, пешеходци и велосипедисти. Промените бяха гласувани от парламента и обнародвани в Държавен вестник от 5 август 2025 г., съобщава БТА. В анализ, подготвен от експертите на..

публикувано на 07.09.25 в 12:15
Снимката е илюстративна

Един загинал и 23 ранени при катастрофи през денонощието

Един човек е загинал и 23-ма са ранени при 18 тежки катастрофи в страната през изминалото денонощие, съобщиха от МВР. В София са регистрирани две тежки и 21 леки катастрофи. Петима души са ранени. От началото на годината са станали 4633 пътни произшествия , при които са ранени 5823 и загинали - 295.

публикувано на 07.09.25 в 11:13

Двама са пострадали при пожари през изминалото денонощие

Двама души са пострадали при пожари през изминалото денонощие, съобщава Главна дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението" на сайта си.  За времето от 00:00 до 24:00 часа на 6 септември звената за пожарна безопасност са реагирали на 189 сигнала за произшествия. Ликвидирани са общо 144 пожара. С преки материални щети са..

публикувано на 07.09.25 в 10:00