Горещи вечери предстоят в Хасково в петък и събота – време е за ХАСКОВО РОК 2025. И както всяка година ХАСКОВО РОК е с кауза. Тази година музиканти, доброволци, гост-изпълнители и организатори канят публиката да подкрепи благотворителната кампания за Розалия Колева и десетгодишния Радослав Чаушев.
Розалия Колева е на 37 години. Тя е майка на две деца на 14 и на 11 години. Младата жена е с диагноза множествена склероза. След тежка химиотерапия й е направена трансплантация на стволови клетки в Москва. Сега за Розалия предстои дългосрочна рехабилитация и прием на скъпи медикаменти, изписани от институт в Москва, Русия, където е направена трансплантацията. За скъпоструващото лечение Розалия се нуждае от нашата подкрепа! Затова ХАСКОВО РОК протяга ръка на семейството на Розалия и по време на двете фестивални вечери ще очаква от хората с добри сърца да дарят надежда #ЗаРозалия.
На името на Розалия Колева е разкрита дарителска сметка:
ДСК, клон Хасково
IBAN: BG59STSA93000031257666
BIC: STSABGSF
REVOLUT: @rozaliya88
PayPal:rozaliqkoleva1@gmail.com
Радослав Чаушев е на 10 години с диагноза детски аутизъм. През 2021 г. е започнало лечение на детето със стволови клетки в Киев, Украйна. След началото на войната в Украйна, лечението на Радослав продължава в Медицински център в Пловдив. Последната процедура е направена през април 2025 г. За тази година са необходими още 3 цикъла от по 4 вливания. Състоянието на детето се следи непрекъснато, тъй като от резултатите се определя броят на вливанията годишно. Последния цикъл е струвал на семейството около 8 000 лв.
ХАСКОВО РОК призовава всички, които имат възможност да помогнат на семейството на малкия Радослав, да дарят според възможностите си по време на концертите в петък и събота вечер на к-кс „Спартак“ или на откритата сметка:
Банка ДСК
IBAN: BG86STSA93000031885158
BIC: STSABGSF
Дарете надежда #ЗаРадослав!
По време на ХАСКОВО РОК ще има кутии за дарения, с които всички ние заедно ще върнем надеждата и усмивките на двете семейства!
Очаквайте на 4 юли от 20:00 часа на к-кс „Спартак“ бъдещите рок звезди от младежките рок групи, които ще открият ХАСКОВО РОК.
КАРАТ – Свиленград
ХАЛА – Димитровград
STATE OF MIND – Хасково
RUNT - Хасково
Веднага след тях на сцената ще избухнат HELLION STONE & DILIAN
Втората рок вечер, на 5 юли, в Хасково ще бъде опасно горещо, защото на ХАСКОВО РОК 2025 гостуват SEVI И JOHNNY GIOELI!
ХАСКОВО РОК е част от кампанията „Хасково срещу дрогата“ на МКБППМН и Община Хасково.
Концертите започват в 20:00 часа.
Входът е СВОБОДЕН!
Българската агенция по безопасност на храните започва преговори с Европейската комисия за възможността за ваксинация срещу шарка по дребните преживни животни. Днес директорът на агенцията по храните Светлозар Патарински и главният държавен ветеринарен инспектор Илиян Костов ще се срещнат в Брюксел с представители на ЕК, за да обсъдят..
Преминаването през бившия ГКПП – Златоград ще бъде временно ограничено в периода от 25 август до 13 септември. Ограничението е заради извършване на ремонтни дейности на пътя от гръцка страна. Движението по пътя от граничния пункт към Ксанти ще бъде спирано в дните от понеделник до събота от 7 до 19 часа. В неделните дни трафикът по трасето Златоград..
Днес ще се проведат държавни зрелостни изпити – по профилиращ предмет и по професия. Очаква се на матурите да се явят над 3500 ученици. Изпитите ще се проведат в над 400 училища в страната. Официалният старт на изпита е в 8.30 ч. Зрелостниците обаче трябва да бъдат в училищата поне 30 минути по-рано, да носят лична карта и служебна бележка...
Два леки автомобила се сблъскаха при изпреварване на новия мост към квартал „Възрожденци“ в Кърджали. Инцидентът е станал във вечерните часове, като по първоначална информация няма загинали или тежко пострадали. На мястото са изпратени екипи на полицията и пожарната, които обезопасиха района и регулират движението. По данни на очевидци,..
От МВР отчитат намаление на опитите за нелегално преминаване на границата, и при броя на задържаните във вътрешността на страната. Според данни, цитирани в съобщение до медиите, през първите 8 месеца на тази година предотвратените опити за нелегално влизане в страната са 9 700, докато за същия период на 2023 г. те са 115 000. Според директора на..
Днес ще се задържи слънчево, с временни увеличения на облачността сутринта над северните, а след обяд - главно в планинските райони. Максималните температури ще са без промяна, спрямо вчера - между 26° и 31°, в София - около 26°. Ще духа умерен, в Дунавската равнина - силен северозападен вятър. По-често слънчево ще е и по Черноморието. Ще духа слаб..
Традиционен мевлид за здраве и берекет се проведе в село Брезен, община Ардино. Десетки местни жители и гости изпълниха двора на джамията, където айети от Свещения Коран-и Керим бяха прочетени от местни духовници, водени от имама на селото Вилдан Мюмюн. Сред официалните гости бяха кметът на община Ардино инж. Изет Шабан, заместник-кметът Неджми..
Кърджали 6600
бул. България 74
036 122 478