Регистриран е случай на маймунска шарка в Гърция. Лекарите предупреждават за внимание и по отношение на Covid-19 и западнонилска треска.
Пациентът се намира в болница под наблюдение на лекари. Заразен е с по-опасен вариант на маймунска шарка, който се разпространява бързо. Проверяват се също лицата, с които е контактувал пациента. Не се съобщава дали той е грък или чужденец.
Предполага се, че пациентът е пътувал в чужбина в район с разпространение на вируса.
Гръцкият център за контрол и превенция на заболяванията информира, че работи съвместно със Световната здравна организация.
Лекарите информират чрез медиите за симптомите при маймунската шарка – висока температура, главоболие, болки в гърба и мускулите. Възможно е поява на обрив по цялото тяло.
Властите съветват при изява дори и на един от симптомите да се потърси спешно медицинска помощ в болница.
В същото време рязко са се увеличили случаите на заразени с Covid-19.Повечето носители на вируса са със слаби симптоми.
Да се внимава също със западнонилската треска и да се избягват райони със застояла вода. Да се носи подходящо облекло за предпазване от комари, препоръчват гръцките лекари.
Домът за стари хора в град Крумовград е почти готов да посрещне своите обитатели. Строително-ремонтните дейности по сградата са приключили, а доставката и монтажът на новото оборудване и обзавеждане са в своя завършващ етап. Социалното заведение се намира на три етажа в едно от крилата на местната болница и вече предлага модерна, енергийно ефективна..
В област Кърджали за последните три месеца издадените разрешителни за строеж са за 39 жилищни сгради с близо 240 жилища и за още 8 сгради с друго предназначение.Това сочат данните на Териоториалното статистическо бюро - Юг. Спрямо предходното тримесечие издадените разрешителни за строеж на жилищни сгради нарастват със 7, а жилищата в тях - с 65...
Фермерите могат да кандидатстват от днес за подпомагане на зимните пръскания срещу вредители по овошките. Бюджетът на държавната помощ за тази година е 10 млн. лв. Тя има за цел да ограничи загубите на градинарите от разпространението на вредители по трайните насаждения. Тази държавна помощ се предоставя на два етапа – пролетен и есенен. Средствата,..
През 2024 г. 8,2% от хората на 18 или повече години, които са декларирали, че работят (наети или самонаети) в ЕС, са били изложени на риск от бедност, показват данни на Евростат. Рискът от бедност не засяга само хората, живеещи в домакинства с нисък интензитет на труда, или хората без заетост, но и хора, които работят и въпреки това са изложени на риск..
Бюро по труда Кърджали обяви 22 свободни позиции за лекари. Сред свободните работни места за високоспециализирани кадри се търсят още 2-ма учители, инженери, счетововител, като и инспектори по качество на производствените процеси. При обявените свободни работни места с изискване наличие на средно образование, се търсят основно шивачи - 15 , както и..
Подписка в подкрепа на ваксинацията срещу шарка по дребните преживни животни започнаха фермери в страната. Тя ще бъде отворена до края на годината, след което ще бъде внесена в земеделското министерство. Това обяви пред БНР съпредседателят на Националната овцевъдна и козевъдна асоциация Симеон Караколев. До момента са събрани 3000 подписа и броят им ще..
Надзорният съвет на Националният осигурителен институт утвърди повторно ревизираната план сметка на бюджета на Държавното обществено осигуряване за следващата година. Министъра на труда и социалната политика Борислав Гуцанов отбеляза прогреса при увеличението на майчинските през втората година от 780 на 900 лева. Той увери, че пенсиите ще се..
Кърджали 6600
бул. България 74
036 122 478