Франция, Холандия и Германия увеличиха мерките по границите си след атентатите в Брюксел. Париж разполага допълнително 1600 полицаи по граничните пунктове, летища, пристанища и гари.
Атаките в Брюксел са удар по цяла Европа, заяви френският президент Франсоа Оланд:
Тероризмът удари Белгия, но той е прицелен в Европа и целият свят е засегнат. Тези атаки дойдоха след други - Париж беше тяхна цел през януари и ноември, но ние сме изправени пред глобална заплаха, която изисква глобален отговор.
Терористите никога няма да победят, заяви британският премиер Дейвид Камерън след трагедията в белгийската столица:
Днес е ден за изразяване на съболезнования, за подобряване на собствената ни сигурност, за работа с нашите белгийски колеги и това - да им предложим всякаква помощ, която можем, както и да гарантираме, че сме пределно категорични - Ние никога няма да позволим на тези терористи да победят.
Русия осъди атентатите като варварски акт, като външното министерство в Москва обяви, че сега е моментът европейските представители да започнат общи действия с Русия срещу тероризма в Европа.
Турският премиер Ахмет Давутоглу също направи изявление, в което изказа съпричастност с близките на жертвите, дни след като в Истанбул загинаха невинни при самоубийствен атентат.
Появи се и изявление от ливанската групировката "Хизбула" с коментар, че Европа сега гори в огъня, запален в Сирия и Близкия изток.
Сигнали за нередности в предизборната кампания може да изпращате на e-mail: reporter@bnr.bg
Репортерите на БНР ще ги проверят
АНОНИМНОСТТА Е ГАРАНТИРАНА