Лято е, време за почивки и пътешествия, но и време за обучение и повишаване на квалификацията, за натрупване на нови знания и умения. Особено за хората, ангажирани с управлението на учебния процес, за които е важно през новата учебна година да предложат нови, по-добри стандарти за насърчаване на инициативността в училищните екипи и за по-добро взаимодействие с институциите и общностите, ангажирани с българското училище. Подобни цели бяха поставени пред първата по рода си Лидерска академия на Съвета на жените в бизнеса, организирана съвместно с Парламентарната комисия по образованието и науката и ориентирана към директори на български училища, която приключи неотдавна. Пилотното издание стартира в края на миналата година, а миналата седмица бяха връчени сертификатите на първите успешно завършилите проекта. В официалната церемония в Народното събрание участваха председателят на 44-тото НС Димитър Главчев, кметът на София Йорданка Фандъкова, председателите на парламентарната Комисия по образование и наука и на Комисията по икономическа политика и туризъм Милена Дамянова и Петър Кънев, председателят на УС на Съвета на жените в бизнеса инж. Боряна Манолова и други заинтересовани от качеството на продукта, който създава българското училище.
Събитието беше само повод да коментираме в „Нашият ден - практично“ как повишаването на управленческия капацитет на ръководния екип на едно училище може да промени качеството на преподаване и общуване в него и да създаде добавена стойност за всички – деца, учители, родители, бизнес и местна власт. В студиото разговаряхме с Ирена Жотева от Съвета на жените в бизнеса, управляващ съдружник във фирма. По телефона се включи с коментар и Петър Кънев, председател на Комисията по икономическа политика и туризъм в НС.
Кои са другите инициативи на организацията на жените-мениджъри в България, ориентирани към изграждането на бъдещите успешни кадри за българския бизнес и към задържането на младите професионалисти у нас, можете да чуете в прикачения файл.
• Заедно с ставрофорен иконом Стефан Стефанов председател на русенския храм „Св. Николай Чудотворец“ ще разговаряме както за Господната трапеза, така и за призванието на свещенослужителя. Кой е поканен на тази трапеза и кой приема или отказва. • На книжния пазар вече е новото издание на емблематичен сборник с християнски есета „Ортодоксия“ от..
Доброто е там, където сте вие! Наближава Коледа! В неделя, на 16 декември от 9 до 12 часа сутрешните предавания на програма „Христо Ботев“ – „Нашият ден“ и „Семейно радио“ – Ви канят да бъдем заедно в… софийския Ретротрамвай. В името на една кауза: да бъдем съпричастни към най-самотните на празника! Вземете със себе си една коледна играчка или..
Ролята на обществената медия и на предаването за разрешаването на частни казуси. Това е темата на предаването днес. Или как предаването „Законът и Темида“ променя човешки съдби. Ще чуете слушатели, на които сме помагали през годината-Венцислав Александров, Тодор Църев, Юлия Старчева, Павлина Илиева, адвокат Даниела Никифорова. Чуйте повече в звуковия..
Общото между тези три романа - „Анатомия на един скандал“ от Сара Вон, „Тишина“ от Розамънд Лъптън и „Никой не знае часа“ от Рене Фройнд, е това, че и трите книги са майсторски написани. „Те са много различни, но в същото време ги обединява една много добре разказана история. И смятаме, че добрите истории, които ви изпращат хората, може би..
„Майко Мила!” – първият сайт в България, създаден за да помага на майките, прекрачи от интернет пространството в света на книгите. Елисавета Белобрадова и Красимира Хаджииванова издадоха пътеводителя „Стигнахме ли вече?“ „Въпросът, къде ще водим децата този уикенд? и Къде ще ходим тази ваканция? - вълнува всички родители“, каза за „Нашият ден“..
Здравейте, казвам се Ангел Ангелов. Благодаря Ви за чудесния начин, по който оправдавате съществуването на радиото като социално значима и информативна медия. За инициативата #ДобротоТамКъдетоСтеВие изпращам кратка история от първо лице: Съпругата ми и дъщеря ми отидоха за прежда, за да се учат да плетат коледни подаръци. Аз останах в..
Остана ли #Metoo движение само на холивудските актриси? Издъхва ли от собствените си противоречия и къде се намира България? Отговори на тези въпроси търсят в студиото на „Нашият ден“ Геновева Тишева, председател на Български център за джендър изследвания и Катя Кръстанова , психолог от Асоциация "Анимус". "Движението тръгна от овластени жени с..