Силвия Петкова: Актьорската ми палитра се обогатява с всяка следваща роля

Работи ми се, нахъсана съм. Жадувам за хора и места, от които да черпя вдъхновение. И осмо борче в деветата гора да ми дадат, пак ще си обичам образа, твърди младата любимка, която засега няма точно такава роля, а много други - разнообразни и контрастни

| обновено на 05.09.18 в 17:42
Снимка: Луиза Лазарова
Актрисата Силвия Петкова e родена в София. Завършва актьорско майсторство за драматичен театър“ в НАТФИЗ като е част от класа на проф. Здравко Митков. През 2010 г. дебютира в ролята на Жената в постановката „За мишките и хората“ по Стайнбек, реж. Асен Блатечки в ОДТ „Боян Дановски“ - Перник. Има участие във филмите „Лов на дребни хищници “ на режисьора Цветодар Марков, „Радостта и страданието на тялото" на гръцкия режисьор Андреас Пантзис, „Нашите малки различия“ на френската режисьорка Силви - Мишел Кейси и още други. Проследяваме таланта ѝ и в сериалите „Под Прикритие“ и „Революция Z“. От 2011 година е в трупата на театър „София“, където сме я гледали в  „Пипи дългото Чорапче“, „Тирамису“, „4 Стаи", „Скачай“ и „Напразни усилия на любовта“.

„Да стана актриса беше усещане. Първоначално с това оправдание се измъквах от часовете в училище по химия, физика и биология, защото тези дисциплини не ми се удаваха особено. В 12 клас се записах на школа по актьорско майсторство при Пепи Върбанов. Те пък взеха, че ме приеха от първия път. Дълго време се занимавах с промоции, а хората с мен бяха основно актьори. Беше толкова забавно, възхищавах се на артистичността им. Казах си - искам да стана като тези хора, толкова са позитивни. Късметлийка съм, че работя в софийски театър. Мечтите за израстване са големи. Киното също ми е страст. Актьорската ми палитра се обогатява с всяка следваща роля.“

По стъпките на звездите винаги вървят от една страна свежите фенове, но от друга - досадните папараци.

„Аз съм прекалено искрена и жълтите вестници са ме оставили намира. За феновете - много е готино, когато някой те разпознае. Аз се притеснявам много при срещата с тях, но съм позитиварка. Това са хора, които ценят нашия труд, правя го заради тях. Искам да ги заразявам със смисъл, разсъждение и културата да... пръска.“

Толкова години на сцената и пред камерата са оставили много емоции в сърцето на младата актриса.

„Когато публиката разбере, че актьорите се смеят наистина, а не персонажите им, моментът е наистина страхотен. Скоро, по време на представление по пиеса на Уди Алън, от любимия ми режисьор Николай Поляков, не знам какво стана и как, но 15 минути с колегите ми не можахме да спрем да се хилим и никой от нас не знаеше защо. Беше много забавно. Такива живи моменти са много готини и остават в съзнанието ти.“

Всеки човек разпуска по различен начин. Някои от нас предпочитат да четат книги, други пък мързеливо се излягат на дивана пред някой хубав филм.

„Напоследък по-скоро чета книги. Любимата ми книга е „Стопанката на господ“ от Розмари Демел. Тази книга съм чакала цял живот, направо ми преобърна света. Розмари ми я подари лично. Вълшебно беше. За филмите - много харесвам „Модилиани“ с Анди Гарсия, „Captain Fantastic“, сега гледам и сериали, например „Наркос“.“

Актрисата казва, че прекарва свободното си време със сина си, който е на година и осем месеца. Заедно те играят, четат, тичат и плуват. Силвия споделя, че обожава природата и обича да се разхожда „на зелено“. Морето също ѝ е страст.

„Концентрирам се върху позитивното, не забелязвам негативните хора и емоции около себе си. Мога да кажа, че съм доста наивна, понякога си живея в собствен свят. Искам да съм полезна на хората - на колегите си, на режисьора.“

Силвия споделя, че в живота ѝ предстоят още много нови проекти, свързани с театър и кино. Ние ѝ пожелаваме успех и се надяваме скоро отново да ни погледне чаровно, я от сцената, я от екрана.

Чуйте цялата радио среща със Силвия Петкова.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Паметникът на Незнайния войн - символ на честта, родолюбието и саможертвата

Успоредно с празника за независимостта на България, Паметникът на Незнайния войн навършва 36 години от създаването му. Историята около неговото издигане е изпълнена с най-различни перипетии. Визията му търпи няколко промени, но символиката, която носи, се запазва и до ден днешен. Първият монумент от такъв вид е издигнат във Великобритания през 1920..

обновено на 10.01.19 в 14:52
Иван Бърнев

Иван Бърнев: Учили сме се в движение на актьорско майсторство в киното

Гост в предаването "Кой кой е" по Радио София бе един човек, преживял десетки съдби благодарение на своята кариера. А това е така, защото той е актьор. Името му е Иван Бърнев. Роден е през 1973 година в Добрич, но детството му преминава във Варна. Отраснал там през 80-те, първите му години са били изпълнени със смях и забави, неприсъщи на децата..

публикувано на 17.12.18 в 11:38

Александър е на 12. Не може да говори, но не спира да опитва

Александър Василев от Перник e eдно изключително лъчезарно момче, на 12 години, на което „Българската Коледа“ помага вече три години. С дарените средства Александър провежда терапия, която му помага, за да подобри социалните, емоционалните и умствени нарушения, които има заради аутизма. Едно от най-явните подобрения, които майка му Албена..

публикувано на 14.12.18 в 18:01

Първата песен на български на Jeremy? е с Кирил Маричков и носи социални послания

В предиобеда днес с удоволствие се срещаме с група Jeremy? , а поводът удвоява удоволствието. Ташо, Ерсин и… Гергана са в студиото на Радио София, за да поговорим за изненадата у мнозина меломани - първата песен на български. И докато още недоумявате – обясняваме: Гергана няма да видите с музикален инструмент на сцената, но тя подкрепя репертоара..

публикувано на 14.12.18 в 12:13

Накъде в София

КОНЦЕРТ В Националния дворец на културата, в Зала 1, от 19.00 ч. ще започне симфоничния концерт "Виртуозите" от програмата на 32-ия Новогодишен музикален фестивал. С участието на контрабасиста Рик Стотийн, който ще свири за първи път в България.  Младият, вече утвърден на световната концертна сцена музикант ще партнира на цигуларя Минчо Минчев за..

публикувано на 14.12.18 в 09:30

Дагмар Гайслер: В книгите децата могат да се скрият на най-хубавото тайно място

Поредната среща от VІ Литературен фестивал, на който гостува Радиоприемница , е с детската писателка Дагмар Гайслер . Тя е родена в Зиген, Германия. Следва графичен дизайн във Висбаден и още по това време започва да работи като илюстратор. Досега са издадени множество детски книги с нейно оформление, а също художествена и специализирана..

публикувано на 13.12.18 в 17:20

Дигитална система в "Шейново" помага за деликатно измерване на CO₂ при рискови бебета

В Неонатологичното отделение към Втора АГ болница „Шейново“, ръководено от д-р Донка Узунова получават апаратура от Българската Коледа няколко години. В предишно издание на инициативата тук е доставен ехограф – за достъпен и безвреден метод на диагностика, макар и със специфични трансдюсери. Дотогава са пригаждали такива устройства за възрастни,..

публикувано на 13.12.18 в 16:02