"Милан" и "Ювентус" с победи в Серия "А"

Милан и Ювентус записаха победи като гост и продължават да делят първото място в италианската Серия А. Шампионът Милан се наложи с 2:0 при гостуването на Аталанта, докато Ювентус победи трудно с 1:0 Лече. Двата отбора имат по 37 точки, като Милан е лидер с по-добра голова разлика.

Милан стигна до успеха над Аталанта след попадения на Златан Ибрахимович от дузпа в 22-а минута и на Кевин-Принс Боатенг в 82-а. Алесандро Матри пък донесе трите точки за Ювентус, като отбеляза единствения гол срещу последния Лече в 27-а минута на мача.

По-рано през деня третият основен претендент за титлата Удинезе са наложи убедително с 4:1 над Чезена и остава на трето място в класирането. С два гола на Франческо Тоти от дузпи Рома победи Киево с 2:0 и се утвърди на шестото място в таблицата. Капитанът на "вълците" вкара първия гол от бялата точка в 34-а минута, а 12 минути преди края отново той бе точен от дузпа и осигури трите точки за римляните.