Равенство за "Пари Сен Жермен" и "Барселона"

"Пари Сен Жермен" и "Барселона" завършиха 2:2 в първи мач от 1/4-финалите в Шампионската лига. Каталунците пропиляха аванса си, като допуснаха гол в 94-ата минута.

Лионел Меси откри резултата в 37-ата минута, след което получи травма и напусна на полувремето. В 79-ата минута "принцовете" стигнаха до равенство 1:1 след гол от засада на Златан Ибрахимович, а 10 по-късно каталунците излязоха отново напред след точно изпълнена дузпа на Шави Ернандес. В даденото от рефера продължение, Матуиди оформи крайното 2:2 след рикошет в крака на младия бранител на "блаугранас" Марк Бартра.

Тито Виланова се завърна на пейката след почти тримесечно лечение в Ню Йорк и заложи на оптимален състав. Шави Ернандес и Жорди Алба започнаха мача, излекувани от травмите си. В нападение играеха Лионел Меси, Алексис Санчес и Давид Вийя.

37-годишният Дейвид Бекъм отново се появи в среща от Шампионската лига след тригодишно отсъствие. Възстановеният Лукас Моура също попадна сред титулярите.