Според Минев, ако всички топлофикации поискат поскъпване с до 40 на сто, а КЕВР предложи с намаление до 6%, то в това няма логика:
С това решение Регулаторът създава допълнителен проблем с енергийния отрасъл, вероятно с надеждата да го прехвърли напред в светлото бъдеще, когато ще се разрешат всички трупащи се проблеми. За съжаление, аз виждам, че нещата от година на година стават по зле.
В първия съвременен закон, приет през 1999 година, е заложен принципът на "разходно ориентирани цени". Това означава, че през 1999 година цените са били определяни по някакви административни процедури .Текстът има пожелателен характер и казва в бъдеще Държавният регулатор да следва "разходно ориентирани цени". 20 години по-късно това нещо не е изпълнено и положението е вложено.
Въпреки че новата Комисия даде заявка за независимо ценообразуване, нов модел за определяне на цените не се забелязват, категоричен беше Минев:
Аз не виждам нови решения. Кръстосаното субсидиране между електроенергетика и топлоенергетика продължава и се задълбочава, а това деформира пазара и натрупва дефицити. Няколко компании са във фактически банкрут. "Булгаргаз" от водене на такава недалновидна политика е фалирал два пъти. Предполагам, че ще банкрутира и трети път, а сега да се готви НЕК. Нарушават се основни законови изисквания и в това е проблемът. Ниските цени в енергетиката не са решение на проблема. Те дори го задълбочават.