Нашата задача е да подобрим хармонията, толерантността, още докато е време и да си дадем сметка, че "и тя като мен" се нуждае от внимание, от зачитане, тя се нуждае и от време, и от пространство. Всеки от нас има потребността да бъде зачитан, а като бъде виждан да бъде уважаван, да бъде чуван. "И тя като мен" има нужда да бъде чувана и да бъде чувствана, ние всички имаме чувства, всички ние имаме нужда да бъдем признавани. С тези прости и провокативни послания се опитваме да покажем, че може би е време наистина малко да се заслушаме, да оставим настрани социалната мрежа, да спрем да гледаме поредното филмче за деня и просто дори да помълчим заедно.
Координаторът на проекта Теодора Иванова заяви за "Хоризонт":
Когато имаме проблем много често си мислим, че нашият проблем е различен от този на другите и не си даваме сметка, че в проблемите си приличаме и в решенията си приличаме. Всъщност начинът е да намерим решение и заедно да говорим за проблемите, да ги споделяме не само в перспективата "Какво ми се случи днес" и да се оплачем, а като ги споделяме да можем заедно да стигнем до решение.
Кампанията ще прочете на няколко вълни. Посетителите на библиотеките ще могат да видят тематични постери и да си вземат флаери. Специална линия в училищата ще бъде насочена към учениците. Планира се създаването на работна група за оказване на психологическа помощ и подкрепа, озаглавена „Говори с нея“. Първоначално малки инкубатори ще разработват идеи и предложения, които на следващо ниво ще бъдат адресирани към по-широк кръг потребители.
Още за кампанията - в звуковия файл.