„Много подобни бизнес сделки се осъществяваха или с анонимни фирми, зад които никой не заставаше официално с името си, или с поставени лица като студенти, които изведнъж забогатели с банкови кредити придобиваха различни активи в държавата през годините. Трябва да си зададем въпроса и да анализираме – това поредна провокация като еднолично действие на Доган към обществеността ли е, заставайки с името си като съсобственик на едни активи, придобити неясно как, пак с кредитиране от една услужлива банка, която по принцип винаги е посредник на такива сделки. Всички кредитни милионери по същата схема работиха по време на целия процес. Тук обаче трябва да търсим тази провокация, която излиза на преден план. Никой не се съмнява, че Доган е в активната политика и дърпа конците изцяло и контролира процесите в ДПС, но и влияе на много други политически процеси чрез този контрол, чрез този монопол“, коментира Октай и попита:
„Дали този акт на Доган не е поредната провокация на задкулисието, които винаги са оформяли поредни политически проекти и са привличали вниманието на хората, когато се умори определен политически проект или посредници“.
Никой още не говори за ролята на пристанището, което е част от активите на ТЕЦ-Варна и ред други неща, които ще изскочат около тази сделка, добави още Осман Октай. Той подчерта още: “Без да работи едно предприятие ще получава близо 25-30 млн. годишно от т.нар. студен резерв, който услужливо се плащаше и на другия бизнесмен, близък до Доган – Ковачки“.
Цялото интервю чуйте от звуковия файл.