Монтана загуби от Войводина в Адриатическата лига

Монтана загуби у дома от сръбския Войводина

Отборът на Монтана загуби от сръбския Войводина с 49:54 точки като домакин в последната си среща от втория етап на Адриатическата лига по баскетбол за жени.

Поражението бе седмо за бъгарския тим, който записа и седем победи, и заема четвърто място в класирането.

Войводина излезе на втора позиция преди изиграването на всички мачове от втория етап с актив от 10 успеха и 4 поражения.

И двата състава вече си осигуриха участие във Финалната четворка на надпреварата.

Съперниците изиграха оспорвани 30 минути, като на почивката резултатът бе 26:26, а след трета част - 41:41.

Гостите обаче измъкнаха успеха след по-силни последни 5 минути.

Най-резултатна за Монтана 2003 бе Шерин Сътерланд с 13 точки и 18 борби, а Александра Петрова добави 12 точки и 5 борби. Анджелика Митрашинович пропусна двубоя.

За Войводина Лена Радулович завърши с 15 точки и 4 борби.

По публикацията работи: Петър Ненов