Георги Ашиков излага свои творби в изложбата "Жената като начало".
30 графики са подредени в галерийното пространство. Те са вдъхновени от жената като символ на живот.
Темата при изграждането на образите е романтиката и любовта. Мъжът също е застъпен в произведенията на художника. Той набляга на общуването между двата пола.
Усещането в графиките е, че жената променя мъжа в рутината на ежедневието и го настройва за промяна. По този начин тя дава ново начало в бита на човека.
В графиките на Георги Ашиков се улавя деликатност и символика, Неслучайно те са озаглавени "Първата среща", "Ухажването", "Първата брачна утрин", "Романтиката", "Момин хълм". Всяка сцена е свидетелство за това как жената събужда желание за близост, създаване и обич.
Георги Ашиков е роден в Сандански. През 2002 година завършва ЮЗУ "Неофит Рилски" Педагогика на изобразителното изкуство със специалност "Скулптура" при професор Димитър Сотиров. От 2018 година е член на СБХ, секция "Графика и илюстрация".
"Жената като начало" може да се разгледа до 19 юли в галерия "Сердика".
Още за изложбата – от разговора на Велин Манов в "Артефир" с Георги Ашиков.