Eмисия новини
от 12.00 часа
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Гроздан Караджов: Не може да се прави връзка с Хитрино

Снимка: Георги Аргиров-Арго
Чуй новината! Чуй новината:

Товарна жп композиция с цистерни катастрофира край симеоновградското село Пясъчево.

При инцидента няма жертви, няма и опасност за близките населени места, след като около 10 вагона от общо 34 в композицията излязоха от релсите.

Водещата машина и една от цистерните след локомотива са се откъснали от композицията и се намират на поне 300 метра пред нея. Обърнатите цистерни са 8, а по останалите няма поражения.

Огнеборците обливат изгорелите цистерни, а по-късно ще започне и тяхното изтегляне, както и на самата композиция.

Транспортният министър Гроздан Караджов е на мястото на инцидента. Той коментира:

"Това, което знаем от машинистите, е, че е имало някакъв голям тласък и е произтекла катастрофа. Други данни едва ли някой ще може да ви даде на този етап. Тук ограничението е за 60 км/ч. Не е възможно от първичен оглед да се каже с каква скорост се е движил влакът. Не вярвам да има сериозен машинист в България, който не би спазил скоростта".

Министърът коментира и дали този инцидент има връзка с инцидента край Хитрино преди години:

"Нито един разумен човек не може да направи връзка с Хитрино в момента. Няма нито един белег от огромното произшествие, което се случи в Хитрино".

От инцидента релсите в участъка са силно деформирани. Вероятно той ще остане затворен за движение на влакове.

От Районната прокуратура в Хасково съобщиха, че започват разследване на катастрофата край Пясъчево. Ще бъдат направени огледи, ще се разпитат свидетели и ще се направят всички необходими процесуално-следствени действия. Това ще стане след обезопасяване на мястото на пожара.

По публикацията работи: Анастасия Крушева
Новините на БНР – във Facebook, Instagram, Viber, YouTube и Telegram.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Горещи теми

Войната в Украйна

Най-четени