Update Required
To play the media you will need to either update your browser to a recent version or update your Flash plugin.
"Формите, които Бог е създал са най-благоприятни и възприемчиви за човешкото око" споделя врачанинът Георги Цветков. Той е на 37 години и се занимава с добив и преработка на прочутия врачански варовик. Фирмата, в която работи е на семейството му. Компанията е на международните пазари и изнася продукция за целия свят.
"В природата има уникални творения, които посредством новите технологии могат да бъдат трансформирани в шедьоври, които разпръскват хармония около нас" - така Георги Цветков обяснява интереса към използването на естествени материали в интериора и екстериора.
Според него през последните четири, пет години все повече хора проявяват отношение към камъка и дървото и се стараят да ги влагат в сградите, в които живеят, работят и пребивават.
"Всяко късче от природата, което внесем в нашия дом, носи своята енергия и вдъхновение" споделя врачанинът.
Той разработва различни профили от врачански варовик, които се използват за фасади, интериорни настилки и декорации.
"Аз съм дизайнер на каменни текстури" шегува се той и признава, че за своите модели се вдъхновява от най-добрия художник - природата.
Преди да се заеме с дизайна на варовиковите повърхности, той е преминал през всички нива на семейната фирма и познава в детайли добиването на прочутия врачански камък.
Според наблюденията му от срещи с различни чуждестранни партньори, страната ни е известна с три неща: киселото мляко, розата "Дамасцена" и врачанския варовик.
"Ютика" пък е неговата любима врачанска дума, а хобито му е да пътува.
Още от "Горещи сърца" с Георги Цветков можете да чуете в звуковия файл.