Преди 20 години пътят на „Сребърни звънчета” и неговата художествена ръководителка Ангелина Милева продължава във Варна. Заедно с нея работи музикалният педагог Юлия Недева, която я кани в Общинския детски комплекс в града. Подробности за състава научаваме от Юлия Недева: „Пеят над 80 деца в три групи. Най-малките са от предучилищна възраст, следва „Сребърни звънчета Джуниър”, в която са деца до 4 клас. Те спечелиха редица награди от национални международни конкурси през 2013 г., изявяват се като самостоятелна формация. Най-големите влизат в концертния състав на „Сребърни звънчета”. Те са и нашите солисти, лауреати от различни състезания. Три от децата ни са стипендианти на фондация „Димитър Бербатов”, която отличава и подпомага български таланти. Десетгодишният Стефан Трифонов бе победител за месец април 2013г. в детския радиоконкурс „Щуротека”. Той е поканен да пее в концерт заедно с Биг бенда на БНР. Ние се грижим да развиваме в нашите възпитаници освен музикалност и артистичност. За да може всеки един от тях, когато поеме по своя професионален път, да бъде творец в професията си. Сред нашите възпитаници имаме три ръководителки на вокални групи. Пораснали „Звънчета”, завършили оперно пеене, работят в Германия и Австрия. Смятам, че основата, която получават в нашия състав, дава възможност на децата да се изявяват в различни музикални жанрове.”
„Сребърни звънчета”и солистите на състава са многократни носители на награди от почти всички престижни национални конкурси.В биографията си те имат златни медали на Международните фестивали в Римини и Лидо ди Йезоло, Италия, Гранд при на „Съзвездие”, Виена, лауреати са на фестивалите във Бидгошч–Полша, Вилнюс–Литва, „Алегро”–Букурещ, „Хенделови дни”– Хале и др. В момента се подготвят за участие в Международния конкурс „Орфей в Италия”, който се провежда в Римини.
Петко Славов е комплексен творец – в сферата на музиката го познаваме като автор на песни и изпълнител (певец, басист и китарист) в самостоятелните му проекти и в групите Airbag, Терпентина и бенда на шоуто "Нощни птици“ по БНТ. Създател е на..
С апломб разпространяваме в социалните си профили гръмки "новини" за седемте огромни маслени портрета на български оперни певци в Ла Скала или за първата българка концертмайстор на новогодишен концерт на Виенската филхармония . Ала понякога..
Комбинация от мощни хаус и техно бийтове, дълбоки бас линии, приковаващи вниманието мелодии и хармонии, магични поп и автентични етно вокали – това представлява музиката на дуото The KHANS. Те са Петър Алексиев – композитор и продуцент, и Атанас..
Цигуларката Ива Хьолцл-Николова изпълни премиерно за България "Унгарски мелодии" от Вилхелм Ернст. Концертът на 19 февруари беше третата ѝ изява, като..
Двама изпълнители от различни поколения, но със сходна визия за музиката се събират в дует – това са Графа и Дара Екимова, а съвместната им песен е..
Виктория Главчева пее от 4-годишна и има редица спечелени награди, но особена популярност доби след участието си в телевизионния формат "Гласът на..