Българският пакет от социално-икономически мерки е сходен с този в други държави – коментира пред БНР вицепремиерът Томислав Дончев. По думите му, автоматична подкрепа от държавата ще получи онзи бизнес, който страда най-много от въведените ограничения по време на карантината, заради COVID-19 – ресторанти, заведения и услуги.
„Другите бизнеси могат да получат подкрепа след доказателство, че имат срив на продажбите с 20 и повече процента“ – каза Дончев и допълни, че очакваните разходи на първия етап от прилагането на социално-икономическия пакет от мерки възлизат на 1 млрд. лева. Има техническа готовност и за теглене на заем, каза още вицепремиерът.
„Държавата не може да влезе във всяка брънка на икономиката и да плати. Схемата, която предлагаме, ще работи, тя е алтернатива на това работодателят да освободи работниците. Това е стимул работодателите да съхранят работниците си и след края на кризата те да започнат да работят на пълни обороти. Мислим за работодателя, но най-вече за работника“ – поясни вицепремиерът Томислав Дончев.
В сряда ще бъде предимно слънчево с временни увеличения на облачността. Само на отделни места в планинските и източните райони ще превали слаб дъжд. Максималните температури ще варират между 26° и 31°, в София – около 29°. В планините ще бъде..
В "България днес" на 19 август слушайте: 04:57 – Актуално от България и от общностите с българи по света 17:02 – Поевтиняват ли храните от основна необходимост у нас? 19:27 – Пазарджик – съвременното лице на един древен град 31:11 –..
Колоездачна обиколка поетапно ще ограничава движението по път I-6 София – Карлово (Подбалканския път) в 9-километровия участък от разклона за с. Мирково до с. Челопеч утре, на 20 август, от 14:15 ч. до 16:40 ч. Събитието е част от календара на Българската..
Траен е интересът към родните висши училища сред младите хора с български произход от чужбина, кандидатстващи в тях по постановление №103 на..
От малък Николай Николов мечтае да лети. Не става космонавт, каквато е мечтата на почти всяко момче, но се посвещава на авиомоделизма. През 2000 г...
За периода януари-юни 2025 г. нетният поток от преки чуждестранни инвестиции в страната достигна 848 млн. евро (0.8% от БВП), което представлява спад с..