Експозицията, организирана от Столичната община и Националния литературен музей, е по повод 170-ата годишнина от рождението на Патриарха на българската литература Иван Вазов (роден на 9 юли 1850 г.). До 26 юли в Галерията на открито пред Народния театър в София можете да се запознаете с основни моменти от житейската и творческата биография на Вазов, проследени в 28 документални пана. Специално място е отделено и на семейството му – на майката Съба Вазова, братята му – ген. Владимир Вазов, ген. Георги Вазов и д-р Борис Вазов. Снимки, ръкописи, кореспонденция, спомени от роднини и съвременници допълват визуалния разказ за забележителната литературна и обществена дейност на Иван Вазов.
В събота минималните температури ще са от 11° до 20°, в София – 11°. Сутринта в низините и поречията ще има намалена видимост и ниска облачност. През деня ще има разкъсана облачност, но над по-голямата част от страната през повечето дневни часове ще..
В "България днес" на 12 септември слушайте: 05:31 – Актуално от България и за общностите с българи по света 13:47 – „По съседски“ – новини от Балканите 23:46 – София през погледа на Иван Шишиев 33:13 – Православен църковен..
Софийският градски съд не уважи искането на варненския кмет Благомир Коцев за изменение на мярката му за неотклонение "задържане под стража" и го остави в ареста, съобщи БТА. Определението не е окончателно и подлежи на обжалване. Благомир Коцев е..
На всеки е известна ироничната фраза "зимата пак ни изненада", която, докъде с усмивка, докъде с раздразнение, повтарят българите след първия..
Историята на Ервис Талури е едно пътешествие между Албания и България, между две култури, които днес чувства като неделима част от себе си. Неговото..
В петък минималните температури ще са от 15 до 22°, в София – 16°. През деня облачността ще е по-често значителна, около и след обяд купесто-дъждовна...