Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Отбелязахме 183 години от рождението на Апостола на българската свобода

| обновено на 18.07.20 в 23:25
Снимка: БГНЕС

С тържествен-митинг заря родният град на Васил Левски Карлово отбеляза 183-ата годишнина от рождението му. Председателят на Народното събрание Цвета Караянчева прие почетния караул и произнесе слово

В Карлово се събраха и седемте лъча с участници в 26-тия Национален туристически поход „По стъпките на Левски”. Началото на похода беше дадено на 14 юли 2020 г. пред паметника на Васил Левски в Плевен. Общо седем лъча с близо 150 участници, сред които и 40 ученици, минаха по стъпките на Апостола през Балкана от Плевен до Карлово.

В град Левски беше другата възлова проява по случай 183-ата годишнина от рождението на националния ни герой. Гост на празника там беше президентът и върховен главнокомандващ на Въоръжените сили Румен Радев, който прие почетния строй, а след това произнесе слово. Тази година се навършват и 75 години от обявяването на Левски за град.

С различни инициативи в цялата страна също ще бъде отбелязана годишнината от рождението на Апостола. Подробностите от кореспондентите на БНР в страната вижте ТУК




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Национален протест на работещите в градския транспорт за по-високи заплати

Работещи в градския транспорт в София, Варна и Русе излязоха на национален протест в столицата под надслов “Достоен труд – достойно заплащане! Без транспорт няма икономика!”, организиран от най-големите синдикати. Демонстрантите..

публикувано на 14.04.25 в 09:20

Борислав Гуцанов на открит урок за рисковете от вейпове, райски газ и дизайнерска дрога

Социалният министър Борислав Гуцанов ще присъства днес на открит урок в Средното училище с езиково обучение "Александър Пушкин" във Варна, организиран от Държавната агенция за закрила на детето. Събитието е част от кампанията, която информира децата и..

публикувано на 14.04.25 в 06:00

Започва затопляне, но в планините ще вали сняг

В понеделник над по-голямата част от страната ще бъде предимно облачно и на отделни места ще превали. Минималните температури ще бъдат между 4° и 9°, в София – около 6°, а максималните – между 13° и 18°, малко по-ниски по крайбрежието на морето, в София..

публикувано на 13.04.25 в 18:30